Jump to content
Sign in to follow this  
luknij

Nudne granaty

Recommended Posts

Chciałbym zaproponować urozmaicenie w posługiwaniu się granatami. Wiadomo, że rzuca się granatem do przodu i można nim rzucić wyżej, niżej lub wycelować w okno aby wpadł do budynku ale... :) Przecież można byłoby to bardziej rozbudować i tak np.

• Aby można było lekko podrzucić granat tak aby przeleciał łukiem nad balkonową barierką i spadł na niższy poziom budynku. Taki podrzut mógłby się sprawdzić także na klatkach schodowych i w innych miejscach gdzie aby granat wpadł tam gdzie chcemy musimy odbić go od ściany lub innych obiektów.
  • Wrzucenie granatu do pomieszczenia jednocześnie kryjąc się za ścianą.
  • Podrzucenie od razu dwoma granatami było by spoko :) np. dwa granaty zrzucone w dół klatki schodowej, miazga xD
  • Widoczny licznik wybuchu granatu - aby po wyjęciu zawleczki aby było wiadomo kiedy rzucić granatem gdy chcemy np. uzyskać natychmiastowy wybuch itp. 

IMG_2460.JPG

Rzucanie granatami w WW3 działa całkiem nieźle i najczęściej udaje mi się precyzyjnie go rzucić,

Pomysł z licznikiem mi się nie podoba.

Granat mógłby zadawać obrażenia na większym obszarze i działać trochę jak teraz Flash.

Flash powinien trochę bardziej ogłuszać, w tym momencie wydaje się bezużyteczny.

• Like 1

Nie chodzi mi o to, że rzucanie granatami źle działa :) tylko że można zróżnicować rzuty granatem,,, musi to być zawsze rzut do przodu? Czemu nie można np upuścić granatu gdy uciekasz korytarzem (taka niespodzianka dla goniącego)? aby zyskać na czasie,,, albo zrzucić dwa granaty (na raz) w dół klatki schodowej aby powstrzymać szturmujące siły wroga? :) Albo rzucić go po ziemi aby przeturlał się pod samochodem?

Edited by luknij

Pierwszy pomysł jeszcze spoko, mogłoby to działać jak w starym Rainbow Six - dwa tryby rzutu -> klasyczny oraz lekkie podrzucenie i faktycznie takie coś byłoby przydatne
Natomiast z trzema kolejnymi to cię nieźle poniosło. Rzucanie dwóch granatów na raz? To zamiast granatów weź sobie C4, będzie większe bum i dodatkowo masz je pod kontrolą. 
Ponadto tryb rzucania zza osłony też działa. Wystarczy szybko się wychylić w czasie rzucania i tyle.

Zależy jak się na to patrzysz Hourdeau, być może wyobrażasz sobie inaczej to co chcę przekazać. Nie chodzi o większe bum tylko o to, że rzucone granaty odbiją się inaczej przez co polecą w innym kierunku i zrobią niezłe zamieszanie ;) 

Granat rzucony po ziemi to przesada? Nie wydaje mi się (łatwiej go nie zauważyć przez potencjalną ofiarę),,, Wrzucenie granatu do pomieszczenia jednocześnie kryjąc się za ścianą może przesada, w końcu nikt tego wcześniej nie zrobił?

Ale być może masz rację, warto obgadać temat, może dewsi coś uszczkną z tego pomysłu,,,

Edited by luknij

Pierwszy pomysł jak najbardziej spoko, tak jak choćby w PUBGu - rzucenie smoka "pod siebie" czy właśnie wybuchowego przez ścianę - to by się naprawdę przydało. Licznik - po prostu poświęć raz swoje życie, licz sekundy i będziesz wiedział ile czasu potrzebujesz na "ugotowanie" granatu i precyzyjny wybuch. 

Co ja bym zmienił: czas wybuchu granatu, póki co wydaje mi się on lekko za długi od momentu wyjęcia zawleczki, ale to moje widzimisię ;)

• Like 1

19 hours ago, luknij said:

Granat rzucony po ziemi to przesada? Nie wydaje mi się (łatwiej go nie zauważyć przez potencjalną ofiarę),,, Wrzucenie granatu do pomieszczenia jednocześnie kryjąc się za ścianą może przesada, w końcu nikt tego wcześniej nie zrobił?

Akurat rzucania granatu po ziemi nie miałem na myśli bo jako alternatywny rzut miałoby to fajne zastosowanie. Ale rzucanie granatu kryjąc się raczej ciężko zaimplementować gdy w grze nie działa żaden system krycia się za osłonami.

7 hours ago, Anxxyy said:

Co ja bym zmienił: czas wybuchu granatu, póki co wydaje mi się on lekko za długi od momentu wyjęcia zawleczki, ale to moje widzimisię ;)

Jak najbardziej popieram,

• Like 1

Gra ma być realistyczna, w prawdziwym życiu nie ma liczników, wyciągasz zawleczkę, puszczasz zapalnik (czy jakkolowiek to się nazwya) liczysz do 3 potem rzucasz, tu też tak jest.

Więc jak dla mnie licznik odpada, ale chciałbym zobaczyć więcej modelii granatów. Alternatywny rzut, też spoko, ale osobny bind, a nie, że wciskam G i potem jeszcze musze inny klawisz dodać, aby leciał krótko.

• Like 2

Alternatywny rzut granatem jak najbardziej i fajnie by było zrobić tak jak jest w niektórych grach jako inny bind lub po wybraniu granatu i PPM.

• Like 1

Faktycznie licznik tu nie pasuje,,, Osobny bind popieram, alternatywne rzuty powinny być łatwe w użyciu, dzięki temu ludzie chętniej będą ich używać i nie będzie komplikować rozgrywki.

Wg mnie alternatywny rzut granatem by się przydał. Rzut po podłodze i krótki rzut. Osobny bind jak najbardziej.

12 hours ago, DareQQ said:

Wg mnie alternatywny rzut granatem by się przydał. Rzut po podłodze i krótki rzut. Osobny bind jak najbardziej.

A taka opcja jak ty mówisz jest ciekawa 

• Like 1

ciekawym rozwiązaniem pomysłu autora wątku mogło by być wykonywanie odpowiedniego ruchu muszką podczas rzucania granata czyli np. po odbezpieczeniu ( po wcisnięciu i przytrzymaniu lpm) jeśli nie wykonamy ruchu lewo/prawo granat leci prosto, jeśli wtedy wykonamy ruch lewo/prawo/gora/dol myszką to 'podkręcamy' granat w konkretną stronę 

edit: analogia do tego jak czasem gry działają na androidzie czytaj dotyku

Edited by didek

8 hours ago, didek said:

jeśli wtedy wykonamy ruch lewo/prawo/gora/dol myszką to 'podkręcamy' granat w konkretną stronę

no to teraz popłynąłeś kolego :) Podkręcony granat? To nie piłka a kawałek żelastwa, nie wiem w jaki ruch musiałbyś go wprowadzić aby go podkręcić :) 

Sign in to follow this  

• Create New...