Jump to content
didek

Moje spostrzeżenia

Recommended Posts

Witam jestem nowy na tym forum ale nie w grze ?

mój sprzęt, intel core i5, 8 gb ramu, GeForce GTX950m, dysk hdd

na początek odniosę się do ostatniego pacza, faktycznie znacząco zmniejszył liczbę crashy - jest dużo lepiej, ale nadal występują, np. podczas jazdy czołgiem, podczas zrzutu czołgu. Po ostatnim patchu spadła mi też lekko liczba fps ale optymalizacja gry w

Wczoraj miałem jakiegoś pecha,  gdy próbowałem przyzwać czołg to albo crash (jeden i drugi)  albo wpadał pod tekstury, albo mecz się za szybko kończył albo .. ktoś wsiadł do niego szybciej ode mnie :((

moje propozycje; po zrzucie czołgu przez minutę, może wsiąść tylko osoba która go przywołała - błagam :D

mapa smoleńsk jeden z punktów na którym znajduje się uszkozony śmigłowiec nie pamiętam jak się nazywa, po prawej blisko bazy jednej z drużyn. czasem dochodzi tam do istnej rzezi niewiniątek :D zdaje sobie sprawę iż mapa jest w wersji raczej schematu "o tu bedzie budynek a tam drzewo"  jednak chcialbym zwrócić uwagę na to iż punkt ten powinien być naprawdę porządnie okopany dający możliwość graczom bezpieczne opuszczenie strefy w celu ataku innego punkty, gdyż w obecnej chwili całe to miejsce jest narażone na ostrzał snajperski z 5/6 wysokich wzniesień i niskie zabudowania raczej nie wystarczą :D bywalo tak że 5 snajperów po prostu uniemożliwiało respienie się tam, ja chciałbym zaproponować aby ten punkt znajdował się pod ziemią , fajnie gdyby znalazł się tam  podziemne instalacje/bunkier, u góry okopany w taki sposób jak dzieje się to na ukrainie czyli mieszanka ziemi,opon i skrzynek po amunicji, dodatkowo podkopane metr w dół takie "tunele" na powierzchni proawdzące z i do bunkra podziemnego i to w nim powinna być flaga :)  bunkier móglby się też łączyć tunelem podziemnym z innym punktem.

i jeszcze jedna sprawa o ile już coś takiego nie wykombinowaliście to polecam zrobić jakiegoś 'smaczka' ' ester egga' ? np. 3 graczy w jednym czasie musi w 3 róznych miejsach na mapie, wcisnąć przycisk interakcji, np. przy jakichś elektronicznych panelach sterujących czy cuś, doprowadzając tym samym do gigantycznego wybuchu / totalnej anihilacji jednego z pnktów na mapie. najlepiej żeby to było na tyle trudne żeby gracze rozkminili to dopiero za parę lat - to wam dobrze posłuży marketingowo, ale muszą też być drobne wskazówki aby gracze wiedzieli że coś jest Tromfem ? 

i na koniec jest jeden taki dziwny błąd o którym chyba nikt nie pisze, jest coś takiego dziwnego że jak się strzela do kogoś i w momencie strzelania chowamy się za przeszkodę to pocisk w momencie jakby utraty przez nas widoczności celu - to wtystrzelony w tym momencie pocisk, zabija cel, nie jest to przypadek miałem tak wiele razy, widziałęm to u kogoś n streamie streamer był zdziwiony ale nie skumał że to jest coś nie halo, miałem też tak że mnie w ten sposób zabijali nie umiem tego lepiej wyjaśnić ale coś dziwnego czasem się dzieje gdy strzelamy i chowamy się za jaką kolwiek przeszkodę chociażby rzeźbe terenu  czesto mam wrażenie że pocisk w ogole nie powinien trafic a co dopiero zabić 

Siema zanim zrobisz zrzut wciśnij L małymi literkami powinno ci się pokazać opcje 

ZABLOKOWANE 

DLA SKŁADU

ODBLOKAWANE 

Tylko po angielsku ale na pewno zrozumiesz 

On 1/30/2019 at 12:47 PM, didek said:

i na koniec jest jeden taki dziwny błąd o którym chyba nikt nie pisze, jest coś takiego dziwnego że jak się strzela do kogoś i w momencie strzelania chowamy się za przeszkodę to pocisk w momencie jakby utraty przez nas widoczności celu - to wtystrzelony w tym momencie pocisk, zabija cel, nie jest to przypadek miałem tak wiele razy, widziałęm to u kogoś n streamie streamer był zdziwiony ale nie skumał że to jest coś nie halo, miałem też tak że mnie w ten sposób zabijali nie umiem tego lepiej wyjaśnić ale coś dziwnego czasem się dzieje gdy strzelamy i chowamy się za jaką kolwiek przeszkodę chociażby rzeźbe terenu  czesto mam wrażenie że pocisk w ogole nie powinien trafic a co dopiero zabić 

Masz rację, ostatnio nawet nagrałem sobie filmik z walki na punkcie A1 Warszawa i puszczałem go klatka po klatce by ocenić jak to się stało, że ubiłem typa. Uznałem to za jakiś problem z rejestracją trafień w oparciu o ruch sieciowy i wywaliłem filmik. :( 

Już podczas strzelania wydało mi się to bardzo dziwne, oddawałem serię strzałów do wychylającego się przeciwnika. Wymiana ogniowa trwała długo, w końcu jakimś cudem udało mi się go zabić, mimo że nawet na powtórce klatka po klatce, przeciwnik nie wychylił się zza osłony ani na milimetr.

nie chcę zakładać osobnego wątku, chociaż jak na razie wypowiadają się tutaj chyba sami forumowicze ale myślę że kto ma przeczytać ten przeczyta :D 

CZY STRACĘ MÓJ POSTĘP, GDY POJAWI SIĘ PEŁNA WERSJA GRY?

Nie! Cały Twój postęp poczyniony podczas wczesnego dostępu zostanie przeniesiony do pełnej wersji gry.

bardzo mnie cieszy że nie będzie wipe, ale chciałbym abyście nie zapomnieli o AKTYWNYCH graczach z EA  mam nadzieję że zwłaszcza gdy wejdą mikropłatności, dostaniemy jakiś unikalny upominek, lub proponował bym aby aktualny zimowy sweterek nie był w przyszłości możliwy do zdobycia :-))  czekam też na zimową mapę i zimowe spodnie bd. do sweterka pasowały :D

@didek muszę Cię niestety zmartwić. Prawdopodobnie nie unikniemy co najmniej jednego wipa do momentu wydania pełnej gry. Nie mniej jednak moim zdaniem nie ma co się przejmować. Teraz notuj na kartce co Ci się podoba a później sobie kupisz to w pierwszej kolejności :) a i chęć do grania będzie na nowo.

On 2/4/2019 at 8:23 AM, DareQQ said:

@didek muszę Cię niestety zmartwić. Prawdopodobnie nie unikniemy co najmniej jednego wipa do momentu wydania pełnej gry. Nie mniej jednak moim zdaniem nie ma co się przejmować. Teraz notuj na kartce co Ci się podoba a później sobie kupisz to w pierwszej kolejności :) a i chęć do grania będzie na nowo.

To niech się postępy zapisują gdzieś na dysku i automatyczny upload na jakiś wasz serwer tak jak to ma miejsce na origin czy steam... 

Just now, Slawomir362415 said:

To niech się postępy zapisują gdzieś na dysku i automatyczny upload na jakiś wasz serwer tak jak to ma miejsce na origin czy steam... 

Ja tam nie wiem jak to działa. Piszę tylko to co gdzieś wyczytałem na discordzie od devsów. A czy będą mieli na to rozwiązanie to już nie pytanie o mnie ;)

Teoretycznie gra jest na steam i wystarczy zrobić obsługę gry na steam cloud przez developerów bo każdy użytkownik ma przydzielone jakieś miejsce na steam cloud właśnie do zapisów z gier...

ale devom nie chodzi o to że vipe jest dlatego iż mają problem z zapisaniem informacjj xD powody vipe są całkowicie inne i prawdopodobnie przy pewnych zmianach silnika/kodu/skryptów vipe jest nieunikniony gdyż stare dane jakby przestają być kompatybilne i jedynym realnym rozwiązaniem było by jakieś dosłownie ręczne przepisywanie wszystkiego i przypisywanie tego na nowo a to dość żmudne i bezsensowne mnie bardziej zdziwiła wczesna deklaracja braku vipe, niż fakt że będzie co najmniej jeden. mogę się mylić nie jestem w 100% pewny tego co napisałem ale wydaję mi się że tak to wygląda ?