Jump to content
Sign in to follow this  
DareQQ

Opinia o aktualizacji 0.4

Recommended Posts

Witajcie, proszę o swoje przemyślenia na temat aktualizacji 0.4.

W kwestii crashy jeżeli ich schemat powstawania jest u was taki sam albo inny dajcie znać ;)

Moja opinia: (będzie aktualizowana wraz z ilością przegranych godzin)

• dźwięki miodzio (ale proszę dajcie możliwość wyłączenia tych dźwięków trafienia, nie każdy to lubi tak więc taka opcja była by wg mnie przydatna)
  • optymalizacja - wydaje mi się lepsza w stosunku do 0.3
  • TTK - wydaje mi się najbardziej zbalansowany - nie ma sytuacji gdzie jakaś broń ma znaczącą przewagę nad inną (7.62 ma kopa a 5.56 ma szybkostrzelność), gra się fantastycznie i wg mnie lepiej czuć feeling broni (np. Beryl ma kopa ale też odrzut przy dobrej celności, G36 pruje pociskami jak głupi ale celność znacznie gorsza), każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabija się wroga na dmuchnięcie ale z drugiej strony nie trzeba władować w jedną osobę całego magazynka. Najlepszy TTK w historii gry!
  • crashe - jak na razie po analizie naszych crashy, wychodzi nam schemat, że grając solo nie ma się crashy a grając już przez lobby ze znajomymi to gra crashuje dowódcy squadu (patrz niżej)

crash1.PNG.5896733914f06fd956c3557b23975900.PNG

crash2.PNG.71352697656b98ba11bcaecc38b831b4.PNG

crash3.PNG.2f7b4b618064b198cfe6275ce2e2afd6.PNG

crash4.PNG.6e4e63b806a424bdc157f3c3a85d2edd.PNG

crash5.thumb.PNG.43d9378d9c5ec76b884144ad7f020ad9.PNG

• zapomniałem o wyszukiwarcie - faktycznie wyszukiwarka potrafi się zawiesić. Pomimo tego, że serwer jest faktycznie pełen to pokazuje np. 18/20 graczy, przy próbie dołączenia mieli z 2 minuty po czym wyskakuje info "server full" i aby ponownie odświeżyło wyszukiwarkę trzeba znowu chwilę poczekać
Edited by DareQQ
  • Like 2
  • Thanks 3

Na kilka meczy pod rząd serwery się zwiesiły w przypadku Warsaw Warzone i Berlin Warzone, przycięcie i po minucie/dwóch Connection do WW3 network.

TDM na Berlinie i Moskwie bez problemu, również Moskwa Warzone do końca. Nadal na Berlin Warzone z deszczem spadki FPSów duże. Respawn na Moskwa TDM musi być bardziej zróżnicowany / losowy.

Mimo wpisania w changelog  brak BTR-90.

Jest lekki burdel z klasami i odblokowaniami, zdarza się w kustomizacji DATABASE ERROR.
Trzeba by te klasy uporządkować w końcu - są sytuacje gdy odblokowane raz item np chwyt działa dla G36 G38 ale nie chce działać dla SIG czy 9mili (bez względu na handguard).

Ludzie sporo pisali o problemach z wyszukiwarką - też mi się raz zdarzyły.Nadal pojawia się błąd - nie można respić na dowódcy mimo że żyje i jest w ruchu...

Edited by [uNSq]makivara
  • Like 2
  • Thanks 1

8 minutes ago, [uNSq]makivara said:

Jest w pojazdach transportowych, tam gdzie quad i buggy ;)

1. Naprawić błędy które pojawiły się po patchu a nie było ich przed , poniżej mój post ale są jeszcze posty innych :)

ważne aby patch naprawiał a nie psuł grę :) a przy okazji naprawić kilka starych błędów :D

2. Dać opcję wyłączenia tego dźwięku "cyk" przy trafieniu przeciwnika, mi się podoba ale mam wrażenie że z czasem zacznie mnie irytować oraz jak czytam to niektórym się nie podoba, więc niech będzie możliwość jej wyłączenia :D "WOLNE OPCJE "  !!!

3. Moje spostrzeżenie z wczoraj na live , mam wrażenie, że serwery i sama gra nie jest jeszcze tak zoptymalizowana aby obsługiwać  aż 40 graczy jednocześnie (20 vs 20) , przed patchem 0.4 nie zdarzało to się ale teraz jak jest przeglądarka serwerów to ludzie pchają się tam gdzie jest wielu graczy , zapełniając jeden serwer po drugim - i bardzo dobrze o to chodzi . Tylko, ze wtedy często mają po 40 graczy a to skutkuje latencją, pingami i spadkami fps-ów po stronie gracza. Czy nie było by lepiej aby ograniczyć maksymalną liczbę graczy do 30 ? Dopóki gra i serwery jeszcze nie są w 100% zoptymalizowane.   --> To jest moje opinia, nie znam się aż tak dobrze :) 

• Like 2

13 minutes ago, DareQQ said:

Jest w pojazdach transportowych, tam gdzie quad i buggy ;)

Wczoraj na Live nie było... był tylko  Quad i Buggy  (0.4 Live)

Na PTE było do wyboru

blablabla.jpg

Edited by [uNSq]makivara

Dużo dobrego weszło, strzelanie, dźwięki, crashy nie doświadczyłem.

Na minus obniżka cen strikow, straszny spam sie zrobil, nie szanuja ludzie punktow :P

Dźwieki przy "we're winning/loosing" takie arkadowe, az uszy bola, nie pasuja do niczego.

No i przy pelnym serwie lagi i fpsy uciekaja gdzie sie da.

Aha aby nie było reszta na zajebisty plus, bo w pierwszym poście wypisałem minusy a jest całą masa plusów. 

OPTYMALIZACJA - Gra chodzi płynniej (o ile nie ma 20 vs 20 na serwerze), wted trudno mówić o komfortowej grze (dlatego proponuję ograniczyć liczbę graczy do 30 dopóki niezoptymalizuje się gry i serwerów)

HITREGI -  działają wyśmienicie (jednak czy nie warto by było obniżyć obrażeń ? ponieważ dobrze zrobione hitregi + aktualne obrażenia dają strasznie mały time to kill, trochę wkurza jak nawet nie mrugniesz okiem a leżysz).

Udźwiękowienie -  to klasa światowa coś niesamowitego, aż na PTE puszczałem artylerię blisko siebie aby posłuchać tych basów i echa :D Nowego pojazdu jeszcze nie testowałem  :)

Claymore - fanie, że dodana. Miałem pisać pytanie czy będzie  :)

Przeglądarka serwerów, na PTE miała błędy, teraz jest super. Raz na live mieliło mi w nieskończoność i musiałem wejść w quickjoin - potem było ok. 

Dodatkowe UZI - fajne :D przypomina mi się max payne :D

mapa tdm Moskwa, mapa mi się słabo podoba, nie lubie wąskich map niczym operacja blokada albo operacja metro w bf4 ale każdy ma inny gust a reszta graczy pieje z zachwytu więc podsumowując to musi być dobra mapa tylko mi nie pasuje. 

błędy i crashe - błędów jest o wiele mniej, mimo, ze pojawiły się nowe to naprawiono wiele starych :D crashe , wczoraj miałęm jeden gd było 20 vs 20 i cały czas myślę, ze gra nie jest gotowa na taką ilość graczy w jednej rundzie, wysłałem raport jakby co. A tak to nic, czyli problem z crashami został prawie naprawiony :D

nowy strój - partyzant , wygląda fajnie :D

JĘZYK CHIŃSKI - niech się chińczycy wypowiedzą :)

koszty strików - fajnie, ze zostały obniżone :D

RYKOSZET - super opcja, fajnie jak rpg mi się odbiło tuż obok przeciwnika i przez to dziad przeżył :D

PODNOSZENIE BRONI - super opcja, brakowało jej, jednak trochę ciężko trafić w nią, jeżeli nie ma się wprawy to trzeba się napocić aby wcelować i ją podnieść

Odbezpieczone granaty są teraz upuszczane po śmierci - i bardzo k** dobrze rysiuzklanu.jpg

poprawienie błedów z amiunicją - brawo :D

Patcha oceniam na 9/10 - czyi jestem bardzo z niego zadowolony. Dzięki :D

• Like 1

Patch 0.4 wniósł mnóstwo poprawek, nowej zawartości i przede wszystkim usunął 90% crashy gry. Jest to patch na miarę oczekiwań graczy. Postawienie na jakość przed ilością wyszło Farmersom Pięćdziesiątym Pierwszym zdecydowanie dobrze. Chwała!

- najlepszy jak dotychczas feeling walki, strzelanie, balans broni kalibru 7,62 i 5,56, walka 1vs1, TTK, wpływ dodatków na broń, wpływ pancerza na obrażenia, trudniejsza walka z pojazdami. To jest to!!!

- przeglądarka serwerów!!!!! Super gadżet

- TDM Moskwa – ogólnie to tryb nie dla mnie ale szanuję, mapka super dopracowana.

- nowe dźwięki to petarda, czuć moc eksplozji. Fajne animacje – widać progres

- nowa broń, mundur, pojazd, tłumiki do broni krótkiej – cieszy systematyczne dodawanie nowego sprzętu.

- polski głos mastera commandera – super

Ogólnie dupna beka miodu i ociupinka dziegciu 😊

Wg mnie do poprawienia:

- crashe, o niebo mniej niż w 0.3 ale zdażają się. Być może jest tak jak pisał DareQQ że tylko podczas bycia dowódcą

- przeglądarka serwerów, trochę zamula, z opóźnieniem pokazuje ilość graczy, po komunikacie że serwer jest pełny (albo jakimś innym) nie rozłącza sama tylko trzeba kliknąć

- odczuwalne lagi i spadki fps pod koniec meczów Warzone przy ok. 40 graczach, w . Na warszawie spadek z ok. 100 do 60-40 klatek na gtx 1070 (stery w miarę aktualne – nie najnowsze)

- czasem nie da się oznaczyć na mapie miejsca ostrzału artylerii albo nalotu, ale może jest to spowodowane dużą ilością nalotów i bombardowań i trzeba poczekać na swoją kolej

- mam mieszane odczucia do tanich streaków, faktycznie dużo spamu z nalotów i artylerii ale nie przeszkadza mi zbytnio, jest wojna to musi być hałas i chaos. Zobaczymy jak się to rozwinie

- tłumiki. Wydaje mi się że broń z założonym tłumikiem powinna być cichsza, w grze różnica jest niewielka. Poza tym podczas strzału lufa nie powinna ziać ogniem, tak myślę nie wiem na pewno

- naszywki i flagi na mundurach (temat który mnie od początku intryguje 😊). Już jest prawie ok, wyświetlają się dobrze na polu walki, niestety w menu personalizacji widok często wraca do domyślnego i trzeba klikać na właściwe naszywki żeby wróciły. Po meczu w widoku najlepszej drużyny wszyscy mają takie naszywki jak nasz żołnierz, a nasz żołnierz ma domyślne dla danego munduru. Trochę to jeszcze świruje ale jest postęp

Tyle co mi się przypomina z wczoraj. Świetna robota.

3 hours ago, [uNSq]makivara said:

Małe sprostowanie: BTR jest w grze, ale będzie dostępny na razie tylko jako zdobyczny pojazd rozstawiony na mapach, na PTE był w zakładce "Transport" żebyście mogli go przetestować. W przyszłości nie wykluczamy, że dodamy go do customizacji.

• Thanks 1

5 hours ago, Kony said:

Małe sprostowanie: BTR jest w grze, ale będzie dostępny na razie tylko jako zdobyczny pojazd rozstawiony na mapach, na PTE był w zakładce "Transport" żebyście mogli go przetestować. W przyszłości nie wykluczamy, że dodamy go do customizacji.

Czyli w reconie będzie GOOD !

Jak dla mnie od 0.4 wszystko mniej więcej na plus oprócz TTK. Generalnie wygląda to często teraz w ten sposób, że gracz który jako pierwszy ujrzy przeciwnika wygrywa, przed 0.4 bijąc w odpowiedni sposób dało się naprawdę szybko sprzątnąć wroga, inaczej przeciwnik miał czas na reakcję, obecnie jest to bardziej realistyczne, no ale... bez przesady.

Tak jak od początku pomimo wielu bugów i problemów z serwerami uwielbiam te grę tak w tym momencie nie można czasami pierdnąć, żeby nie zginąć. Mi osobiście znacznie to psuje rozgrywkę.

• Like 1

Miałem się wypowiedzieć na temat aktualizacji ale widzę, że wszystko zostało już napisane :) Jedynie co mogę to się pod tym wszystkim podpisać :)

• Like 1

On 2/8/2019 at 10:10 PM, Ramalian said:

Generalnie wygląda to często teraz w ten sposób, że gracz który jako pierwszy ujrzy przeciwnika wygrywa, przed 0.4 bijąc w odpowiedni sposób dało się naprawdę szybko sprzątnąć wroga, inaczej przeciwnik miał czas na reakcję, obecnie jest to bardziej realistyczne, no ale... bez przesady.

No wg mnie właśnie obecny TTK "robi robotę". A lubię go właśnie dlatego, że nie ma już takich absurdalnych sytuacji, że to ty pierwszy zauważasz przeciwnika, dostaje kilka strzałów a i tak zdążył się obkręcić i Cię zabić. Osobiście czasami czułem się jak jakiś cziter (i niejednokrotnie mnie tak nazywano) jak otrzymywałem obrażenia, odwracałem się i zabijałem tego kto do mnie strzelał. Wg mnie bardziej realistyczne ale też nie przesadnie, że pierdnięcie Cię zabija.

Zostawcie to TTK w spokoju, w końcu ma to sens tak jak dareqq napisał. Aktualnie WW3 pod tym względem najbardziej mi pasuje ze wszystkich strzelanek w jakie grałem w historii, a było ich, jak pewnie u większości z was, dużo ;). 

5 hours ago, Anxxyy said:

Zostawcie to TTK w spokoju, w końcu ma to sens tak jak dareqq napisał. Aktualnie WW3 pod tym względem najbardziej mi pasuje ze wszystkich strzelanek w jakie grałem w historii, a było ich, jak pewnie u większości z was, dużo ;). 

Tobie i DareQQ pasuje ale innym nie, tu właśnie o to chodzi aby to jakoś wyśrodkować aby jak najwięcej osób było zadowolonych. Wszystkich udobruchać się nie da ale można to jakoś wy balansować :)

59 minutes ago, michaelpol90 said:

Tobie i DareQQ pasuje ale innym nie, tu właśnie o to chodzi aby to jakoś wyśrodkować aby jak najwięcej osób było zadowolonych. Wszystkich udobruchać się nie da ale można to jakoś wy balansować :)

Ja nigdzie nie mówię, że czyjeś zdanie się dla mnie nie liczy ;) Pewnie, że jednemu będzie pasował obecny TTK a innemu ten z poprzedniej wersji. Mi osobiście obecny TTK najbardziej przypadł do gustu. Tak jak pisałem dla mnie jest najbardziej zbalansowany i nie ma właśnie tych "dziwnych" sytuacji, że gość pierwszy do mnie zaczął strzelać a ja się obkręciłem i zdążyłem go zabić mając np. 4HP :) Nie lubię też kiedy TTK jest zbyt drastyczny, że robi się nam kolejny symulator strzelania gdzie ginie się od byle pocisku, ale też nie lubię odejścia w drugą stronę gdzie musisz wypakować do gościa pół magazynka aby go zabić. Ten ostatni przypadek już przechodziliśmy w WW3 (widać było znaczącą przewagę broni z wyższym kalibrem - często grając G36 vs. AK to Ak był górą z uwagi na zadawany DMG). Teraz wydaje mi się, że żadna broń nie odstaje od siebie znacząco a w łatwy sposób można dobrać sobie broń do sytuacji na polu walki.

Oto aktualny ttk stan wg mnie:

ttk-anal.png

jest za mocny należy go odrobinę obniżyć, nie za bardzo ale trochę, np. w bf4 jest wg mnie za wyskoi. 

Często się zdarza, ze idąc korytarzem jakiś camper walnie serię a my nawet nie wiem skąd był strzał. Nim zorientujemy się , ze obrywamy to już jest animacja upadania żołnierza. Cięzko tu mówić o pojedynku między graczami. Sądzę, że w 90% pojedynkach atakowany powinien mieć przynajmniej małe szansę na obronę. Chcę aby w sytuacji gdy z większej odległości ktoś od tyłu mnie atakuje to zakładając, że:

- przeciwnik słabo o rozegra

- ja dobrze to rozegram

- szybko się odwrócę, zlokalizuję przeciwnika, wyceluję i celnie pociągnę 

to fajnie było by wygrać taką sytuację (albo mieć jakieś realne szanse) . 

Aktualnie naprawdę atakujący musi dać ciała aby przegrać taką sytuację.

Już nie wspomnę o trybie Recon, tam to koniecznie ttk musi został wydłużony, inaczej jak ktoś się skampi i pod koniec rundy Cię rozwali to połowa graczy ch... strzeli. Grali kilkanaście minut, zostali tylko nieliczni i bachhh, camper wyeliminował kogoś z rozgrywki.

Nawet Call of Duty, który charakteryzuje się krótkim ttk wydłużył to dla battleRoyale.

Temat ttk musi zostać jeszcze omówiony przez większą ilość graczy bo jak na razie są skrajne podziały. 

Edited by michaelpol90
  • Like 1

Myślę, że po 10 dniach można już wysunąć jakieś wnioski:

• tryb TDM - osobiście na tym trybie nie uświadczyłem jakichkolwiek problemów ze stabilnością. FPS-y stabilne bez skoków. Jedyny problem na TDM-ie to brak możliwości respawnu na dowódcy
  • tryb WZ - niestety tutaj nie jest już tak kolorowo. Po pierwszym uruchomieniu gry po patchu zagraliśmy z ekipą tryb WZ. Gralismy bite 40 minut i przed końcem, dostałem crash. Niestety serwery wpuszczają większą  liczbę graczy niż jest to teoretycznie możliwe. Skutkuje to tym, że FPS z ok. 100 dropią na ok. 50, 30, 15. Momentami są tak monstrualne lagi, że nie można normalnie grać. Jak dla mnie osobiście tryb WZ w obecnej kondycji serwerów jest niegrywalny:
    • Warszawa WZ - potrafi wywalić cały serwer w momencie kiedy jest więcej osób niż powinno być
    • Moskwa WZ - wpuszcza więcej osób niż możliwe co skutkuje drastycznymi spadkami FPS, nadal proponuję wyłączenie śniegu ;)
    • Berlin WZ - wpuszcza więcej osób niż możliwe  co skutkuje drastycznymi spadkami FPS, nadal proponuję wyłączenie deszczu ;)

po 2 miesiacach crashy na starcie udalo mi sie w koncu odpalic i co?

jest [CENZURA] gorzej z lagami niz bylo wtedy, na tych samych ustawieniach mialem 50-60 fps a teraz az do [CENZURA] 20 i nie da sie grac 

musze uzywac takich slow bo juz mnie to [CENZURA]

po 2 min mialem 8 zgonow i zabilem kogos 1x bo spadki sa masakryczne do az 10 fps!!!!!!!!!!!!!!

i w koncu widac jaki mamy ping do serwerow "jedyne 115" nie wiem czy bfy stoja tez u nas ale tam mam zawsze 30-40 a ty farmery postawily serwy wszedzie tylko nie w polsce

nie oceniam dalej rozgrywki bo wyszedlem bo nie da sie grac na mieszanych wysokich i srednich ustawieniach i nie odpale tego w przeciagu najblizszych 3 miesiecy bo strata czasu

//wulgaryzmy - Rozmo

• Haha 1

Kurcze ale lipa z tą grą, dostałem info że jest nowy Patch gra działa stabilnie obdzwoniłem znajomych a tu pyk i do menu nie można wejść ^^

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...