Jump to content
Jurny Wiedzmiń

Gra wyłącza się gtx 970 vram problem

Recommended Posts

Witam odpaliłem dzisiaj grę po raz pierwszy na średnich detalach z wył dodatkowymi ulepszaczami, Za każdym razem wyrzucało mnie do pulpitu z komunikatem że brakuje pamięci vram, oraz żeby obniżyć detale.Po obniżeniu wszystkiego na low występował ten sam problem.Postanowiłem zdiagnozować wykorzystanie vramu karty (gtx970) i zauważyłem przekroczenie granicy 3,5 gb. Zdaję sobie sprawę że przy tym kastracie występują drastycznie okrutne spadki w każdej grze gdy ta magiczna granica zostanie przekroczona. Moje zapytanie więc kieruje do użytkowników gtx 970 jak to u was wygląda ? Istnieje jakiś bios (blokujący,wyłączający) te leciwe 0,5 gb ? Przeinstalowałem sterowniki poprzez DDU i też nie wniosło żadnych zmian poniżej zamieszczam pełną specyfikację sprzętu prosiłbym o jakieś rady bo smaka pograć w tą fajną gierkę. 

Psu Ocz 700w

Mb Biostar Tz77xe4

i5 2500k @ 4.8 ghz

12 gb Ddr3 cl9 1600mhz

Gtx 970 strix nie kręcony

System win 7

Edited by NaakurwiacZ

Daj screen z komunikatem, muwisz o VideoRAM, czy VirtualRAM, bo ludzie często mylą te dwie rzeczy.

Druga sprawa, proszę abyś podesłał mi na PM propyzycję kilku nicków, musimy go zmienić :D

Co do komunikatu błedu to zapisałem go "Out of video memory trying to allocate texture. Make sure your video card has the minimum requied memory, try lowering the resolution and/or closing other applications that are running exiting"

Gra odpalana w 1080p

Edited by NaakurwiacZ

Zwiększ pamięć wirtualną, podobno pomaga, to jedyny sposób i to wina ze strony UE4. Poradniki w google.

Ustawiłem pamięć wirtualną żeby system sam dobierał i jest poprawa w deathmatch, testowałem na wysokich 80 fps :) Ale warzone niestety wszytko na low musi być dla komfortowej rozgrywki. Karta zjada na medium 3,8vram  i przepustowość szlag trafia w tym momencie , i są drastyczne spadki do 20 fps weed time masz gtx 970 ? To wina karty ?

14 minutes ago, Jurny Wiedzmiń said:

Ustawiłem pamięć wirtualną żeby system sam dobierał i jest poprawa w deathmatch, testowałem na wysokich 80 fps :) Ale warzone niestety wszytko na low musi być dla komfortowej rozgrywki. Karta zjada na medium 3,8vram  i przepustowość szlag trafia w tym momencie , i są drastyczne spadki do 20 fps weed time masz gtx 970 ? To wina karty ?

Mamy mały problem z performance po ostatnim patchu.

1 hour ago, Jurny Wiedzmiń said:

Będzie robiona optymalizacja pod użycie pamięci karty ? 

To jest problem po stronie silnika UE4/Epic, jest możliwość, aby wyśledzić przyczynę i podesłać rozwiązanie, jeśli uda się je znależć do Epic, ale mamy swoje problemy z grą, a tu jeszcze kogoś robotę odwalać 😂

Ragir się wypowiedział, możesz przeczytać

Uuu to kiepsko jak to zależy od Epik to wątpie że to usprawnią. Epika interesuje tylko zarabianie na dzieciakach z fortszajs. Szkoda wymieniać karte pod 1 gre ;/

1 hour ago, Jurny Wiedzmiń said:

Uuu to kiepsko jak to zależy od Epik to wątpie że to usprawnią. Epika interesuje tylko zarabianie na dzieciakach z fortszajs. Szkoda wymieniać karte pod 1 gre ;/

To nawet na 1080 mają :D chociaż ja dalej pykam na 1060 6GB i mi tam nic nie wywala, Virtual ram nadal mam na automatic, domyślnie przez Windows.

Może to być też wina dysku ? Nie robiłem formata ponad 4 lata. Zauważyłem że system też tak leciwie chodzi. Kiedyś 10 max 15 sek uruchamiał się system teraz trwa to niecałą minutę 

18 minutes ago, Jurny Wiedzmiń said:

Może to być też wina dysku ? Nie robiłem formata ponad 4 lata. Zauważyłem że system też tak leciwie chodzi. Kiedyś 10 max 15 sek uruchamiał się system teraz trwa to niecałą minutę 

Masz SSD czy HDD?

35 minutes ago, Jurny Wiedzmiń said:

System na ssd i drugi dysk na hdd ahaci wł trim wł wył pefetch superfetch 

Musisz sprawdzić prędkości dysku oraz jego stan "zdrowia" SSD mają ileś tam faz zapisu.

Stan zdrowia jest ok. Ostatnio sprawdzałem prędkość dysku, odczyt wychodził jakieś 400mb/s ale niepokojący był zapis bo wachał się miedzy 60-80mb/s 

na hdd mam

Planuje zrobić  formata w najbliższym czasie może jakieś pliki rejestru albo sterowniki się gryzą myślę że to najlepsza metoda :) dzięki za pomoc majster 

33 minutes ago, Jurny Wiedzmiń said:

na hdd mam

Planuje zrobić  formata w najbliższym czasie może jakieś pliki rejestru albo sterowniki się gryzą myślę że to najlepsza metoda :) dzięki za pomoc majster 

A no to się dziwisz, że pół godziny 😉 Przerzuć sobię na SSD, jak masz miejsce.

Jeśli masz system na SSD a grę która jest wymagającą na zwykłym HDD to praktycznie nić nie daje, przeżyć grę na SSD i sprawdź jak działa jak system ma 4 lata to napewno będzie zamulać 

• Confused 1