Jump to content
Sign in to follow this  
DareQQ

TDM - zmienne lokacje mapy

Recommended Posts

Witajcie, nasunęła mi się pewna myśl dotycząca TDM. Mianowicie zastanawiałem się czy tryb TDM nie mógłby się wzbogacić o pewne urozmaicenie rozgrywki.

Wraz z @Lugresky wpadliśmy na pomysł aby TDM rozgrywał się np. na 3 różnych lokacjach z danej mapy. Dla przykładu:

Mapa Moskwa

1. Pierwsze dwie rundy rozgrywamy na części mapy, która jest obecnie udostępniona (jedna w dzień, druga np., w nocy)
  2. Następną rundę rozgrywamy na innej części mapy (np. część budynku wraz z częściowo otwartym terenem mauzoleum)
  3. W przypadku 4 i 5 rundy rozgrywka przenosi się na tereny galerii handlowej (ta część mapy ma wspaniałe predyspozycje do TDMa, parter + pietro, sklepy itp.) tak samo może być tutaj rotacja dzień/noc

Oczywiście wiem, że wiąże się to z dodatkową pracą devsów, nie mniej jednak wydaje mi się to znakomitym urozmaiceniem obecnego trybu TDM.

• Like 1

Dokładnie. Byłoby to przyjemne urozmaicenie TDM'a. Myślałem też nad wydzieleniem wszystkiego czyli 3 różne lokacje TDM z danej mapy w obecnej formie z zastosowaniem specyficznego nazewnictwa w przeglądarce serwerowej lub np. TDM MOSKWA nazwa1, TDM MOSKWA nazwa2, TDM MOSKWA nazwa3, TDM MOSKWA MIX.

W takiej formie znajduje się wszystko dla wybrednych, ktoś nie lubi jednej lokacji to wbija na druga i tam gra pełne rundy, a jak ktoś chce pełnego TDMa to idzie na mixa i za jednym zamachem ma wszystkie 3 lokacje.

Edited by Lugresky

W Operacji Wirus w BF4 też były dwie lokacje TDM. To bardzo fajna opcja choć trudno mi określić czy nie lepiej póki co skupić wszystkie siły na nowych mapach, a dopiero później dopracować nowe rejony starych lokacji.

21 hours ago, Yarg0th said:

W Operacji Wirus w BF4 też były dwie lokacje TDM. To bardzo fajna opcja choć trudno mi określić czy nie lepiej póki co skupić wszystkie siły na nowych mapach, a dopiero później dopracować nowe rejony starych lokacji.

Wiesz ja nie wiem jak to wygląda od strony tworzenia map czy to jest bardzo pracochłonne czy nie. Raczej pytanie do @Ragir. Oczywiście tez jestem tego zdania, że najpierw lepiej dodać inne mapy a później ewentualnie myśleć czy z obecnych można stworzyć coś więcej 

Szczerze mówiąc, to ja też nie wiem, bo nie zajmuję się robieniem map :P

Z mojego punktu widzenia lepiej mieć dwie mapy na Moskwie niż tylko czasem mieć okazję zagrać na 'drugiej mapie'.

Każde rozwiązanie jest dobre, czy to zmienne lokacje w trakcie jednego meczu czy serwery o różnych lokacjach w ramach tej samej mapy. Co do galerii handlowej na Moskwie to na prawdę ma potencjał do idealnej mapy TDM. Dodać tylko jakieś inne pomieszczenia, korytarze, klatki schodowe i będzie miodzio ;)

Osobiście nie gram w TDM , ale parę obszarów to dobry pomysł . Zawsze można całkowicie zmienić wygląd danej miejscówki , pozostawiając tylko kluczowe miejsca. Galeria handlowa mogłaby wyglądać całkowicie inaczej przykładowo akcja rozgrywała by się tam wcześniej niż w normalnym trybie [ mniej dotknięta walką , jakieś umocnienie ]. Byśmy mogli zobaczyć ją w dobrym stanie albo dopiero trochę zniszczoną. Tutaj byście mieli dużo możliwości w projektowaniu ich od nowa zachowując tylko szkielet [ główne ściany itp].

Ciekawy pomysł, na pewno byłoby to niezłe urozmaicenie, chociaż rozbijanie tego na 4 wersje jednego trybu na jednej lokacji to bez przesady, mix i masz niespodziankę zawsze.
Jeden ból tylko widzę, zmiana lokacji/mapy bez reconnecta do serwera? Trza by było dużą mapę wgrać całościowo a ustawić tylko zmienne lokacje i to tak, żeby fpsy nie uciekły człowiekom :D