Jump to content
Sign in to follow this  
Rozmo

Opinia o aktualizacji 0.5

Recommended Posts

Witajcie,

Tutaj możecie podzielić się swoja opinia na temat nowej aktualizacji 0.5,

Więcej informacji o aktualizacji znajdziecie w tym temacie:

Pozdrawiamy,

Ekipa World War 3.

• Thanks 1

Kopia z discord:

Cześć, krótki raport z placu boju po patchu 0,5 ?

- aktualizacja przebiegła bez problemu i dość szybko (parę minut). Nic nie musiałem weryfikować, wszystko od razu zadziałało

- po wejściu do personalizacji mój żołnierz stał bez broni. Zmieniło się to po pierwszym meczu

- rozegrałem WZ moskwa, Warszawa, Berlin i zauważyłem większą płynność. Gram na gtx 660ti oraz ustawieniach antyaliazing ultra, cienie średnie reszta low (pozostałość sprzed patcha 0,5, gdzie gra była płynna oraz ustawienia eliminowały problem z błędami ze światłem). Następnym razem spróbuję pozmieniać te opcje

- żadnych dropów fps nie zauważyłem, ale też wcześnie na powyższych ustawieniach ich specjalnie nie było oraz też grało się w miarę płynnie

- z rzeczy, które specjalnie przypadły mi do gustu, to nowy hud dla minidrona :)

- ogólnie patch po tych trzech meczach na plus

- z innych rzeczy, to cotygodniowy newsletter automatycznie wpada do spamu na wp. Pomogło dodanie do listy wykluczeń, ale nie rozwiązuje to globalnego "problemu"

- msbs-b wydaje mi się słaby, ale to też pewnie wina mojej celności oraz rozrzutu, a faktycznie jest z nim wszystko w porządku

- gra trochę zbyt szybko wrzuca do kolejnego meczu, dwa razy nie zdążyłem sprawdzić statystyk i wyjść do warmapy

EDIT: po przegranym / wygranym meczu są angielskie napisy - ogólne ustawienia "polski"

EDIT 2: w ostatnim meczu, gdzie przegraliśmy do zera była taka sytuacja, że w podsumowaniu dla mojego teamu pojawiła się osoba, która w ogólnej statystyce po meczu była w przeciwnym zespole (chyba K/D: 0/0). Nie wiem gdzie była w trakcie meczu. Nie zdążyłem zrobić screenów, ze względu na to, że mnie przeniosło do kolejnego meczu.

Edited by Falrond
  • Thanks 3

Sporo osób ma problemy z ładowaniem gry po aktualizacji. Można wykonać następujące kroki, po każdym sprawdzić działanie.

1. Sprawdzić spójność plików gry.( steam > biblioteka gier > prawy guzik na WW3> właściwości >pliki lokalne > sprawdź spójność plików gry

2. Sprawdzić poradę @DareQQ https://forum.worldwar3.com/index.php?/topic/7445-fix-infinity-loading-screen-when-joining-to-match/

3. W opcjach grafiki przestawić na Window fullscreen.

4. Usunąć katalog C:\Users\"użytkownik"\AppData\Local\WW3

5. Odinstalować grę i pobrać od nowa ;(

Pojawiają się też problemy z gorszym działaniem po Patchu. Często związane jest to z resetem wszystkich ustawień. Jeszcze raz trzeba ustawić opcje grafiki. Po wykonaniu kroku 4 powyżej też trzeba jeszcze raz ustawić wszystko.

Edited by ZwierzaK
  • Thanks 2

1. TABULATOR

2. RESPY POD MAPĄ

3. CRASHE - pierwsza rozgrywka i po 2 minutach randomowy crash albo ten powiązany z granatem bo chyba kojarzę że był wybuch chwile wcześniej potem lag potem freez i crash.  Drugi crash jak flankowałem pusta stroną mapy na TDM WWA, lag, freez i crash.

4. CONTRAST/GAMMA/OŚWIETLENIE (Nowe MOSKWA i WAWA) - jest inaczej, słabsza widoczność w niektórych miejscach w rozumieniu że przeciwnik na pewnym dystansie blenduje się z otoczeniem jakby był za mgłą albo coś. Jak dodamy do tego niedziałające flashhidery to człowiek jest ślepy w ADS. Nie jest to tylko moja opinia bo ludzie w grze na czacie wypowiadają się  w podobnym tonie.

5. OPTYMALIZACJA - ja nie widzę różnicy, na TDM czy warzone FPS dalej lata w tym samym przedziałach co wcześniej. Dla kogoś w 1080p w 60Hz może bardziej będzie zauważalne niż w 2K UW jednak są takie skoki nadal. BTW termin OPTYMALIZACJA jest zbyt ogólny i mylący bo nie musi się odnosić do optymalizacji wydajności czytać wzrostu FPS wiec powinno to być w patchnotesach szczegółowo rozpisane a nie, że sobie autor myśli że samo hasło optymalizacja ludzi przyciągnie. Przyciągnie, owszem ale na chwile do póki się nie zorientują że dalej FPSy są na tym samym poziomie, że dalej są dropy i że dalej są lagi na WZ i pozostanie im niesmak i poczucie że zostali oszukani (Tu podpieram się opinią kilku moich widzów na streamie którzy też twierdzą że w kwestii FPS nic się dla nich nie zmieniło)

6. SPACEBAR nie zawsze działa a raczej rzadko działa na resp screenie (domyślny klawisz na DEPLOY)

7. INFINITE LOADING do rozgrywki- dalej widzę braki w komunikowaniu wszystkiego graczom. Jak tylko był znany workaround na to to powinno być pchnięte info wszystkimi możliwymi kanałami. Na stronie gry nie ma nic o patchu 0.5. Na discordzie podaliście go w newsach dopiero po moim oburzeniu, na pozostałych socialach pewnie nic takiego nie zostało wrzucone. Samo sie nie rozejdzie a pierwsze złe wrażenie zawsze pozostaje zaraz po kolejnej aktualizacji.

8. RESPY WZ - dalej skopane, kilka razy wyrespiło mnie plecami do nadbiegającego przeciwnika.

a teraz na PLUS

1. HITLOG -  fajnie że widać nadawce obrażenia, mam nadzieję że teraz działa jak należy. 

2. MAPA -  rewelka, można teraz reagować szybciej w szczególności w trybie WZ bedzie to bardzo pomocne

3. SCREEN CENTER - wiekszy, fajnie  dorzuciłbym jeszcze tylko kolorek do ustawiania.

4. ... coś jeszcze było ale mi umknęło z fajnych rzeczy, jak sobie przypomnę to dopisze :]

Edited by Noob_behind_you
  • Thanks 2

Hallo

Błędy które ja miałem. 

* fps drop na Hellfire WZ Warszawa. Między a1 i a2 na głównej ulicy. 

* g36 teraz jest za słaby =(

* craschy x2, pierzy na tank RESPA Berlin B1. drugi crash Berlin na b2, 180 stopni obracam na widok a2 żeby zaznaczać. 

* mnie wywala do lobby jak ja dostałem pierzy punish, nawet jak nie moja wina. To jest nie fair. Bo każdy może pod otwartym ogniu biegać albo około tanky biegać żeby punish i później tank wziąć. 

* random explosion na WZ Warszawa, a1 (nie mina albo granat albo samobójstwo, nie było imnie) może być ze za blisko quad stałem i mnie zabiło.?)

* mapa ma parę ms drop delay.

* jak pierzy wgrywać do gry to do mapa nie dokładnie wgrywuje. Brakuje respa na mapie, a na dole to widać że jest opcja w prawo i w lewo ale nie ustawiono ze lewo jest na lewym i odwrotnie. 

Tab przerywa bieganie, to boli.
Warzony na full chodzą wiadomo jak, ale to chyba nie miało być poprawione w tym patchu.
Zdarzają się respy pod mapą.
Na TDM dziwne mikrościny czasem, jakby się coś wczytywało albo co.
Deploy przez spacje nie zawsze łapie, podobnie wybór respa na wz, nawet między dwoma podstawowymi.
Trochę za szybko zaczyna nowy mecz, zdało by się ze 30 sec więcej, żeby staty ogarnąć ;)
Crasha żadnego nie spotkałem :)
TTK imo w punkt.
Nowa minimapa bardzo na plus, niby przezroczysta, ale czytelna :)

Edited by Smasher

@Smasher o tabie wiedza ma być mały hotfix na to choć dziwie się że nie naprawili przed puszczeniem na live bo to pierwsze co ludzie trigerowali na jak weszła na PTE łata która to "psuła"

@Dj-Saba te punishe za TK to jakiś bug musi być który już był zgłaszany chyba że ktoś coś zmienił w regule i nas nie poinformował w patchnotesach bo pierwotnie było ustawione że kick out z serwera jest po 6 TK

Edited by Noob_behind_you

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...