Jump to content
DareQQ

Event "PRZEŁAMANIE" 19.04.2019 godz. 22:00

Recommended Posts

7 godzin temu, LEONARDINIO napisał:

to będzie na pte czy normalnym ?

Na PTE ;)

Posted (edited)

Nie wiem czy dam radę być. Nic nie wykluczam. ? Potwierdzić swej obecności niestety nie mogę. Jednak z przyjemnością wziąłbym udział w takim ? wydarzeniu. ?

Edited by Gesiek
  • Like 1

INFORMACJA DLA WSZYSTKICH UCZESTNICZĄCYCH W EVENCIE

KWESTIE ORGANIZACYJNE

Rozpoczęcie o godzinie 22:00 na serwerze PTE. Zbieramy się na oficjalnym discordzie na kanale głosowym. Zostaniecie podzieleni na dwie drużyny, które przejdą sobie na dwa oddzielne kanały głosowe (voice squad #1 i #2). Po podzieleniu otrzymacie hasło, które pozwoli na wejście na zamknięty serwer.

Hasło musi być wpisane przed włączeniem gry tak więc nie spieszcie się z odpalaniem gry ;)

INSTRUKCJA WPISANIA HASŁA

• Wchodzimy w bibliotekę gier STEAM
  • klikamy PPM na WW3 PTE
  • wybieramy "właściwości"
  • wybieramy "ustaw opcje uruchamiania"
  • wpisujemy hasło otrzymane na discordzie
  • uruchamiamy grę
  • wchodzimy na serwer

Otrzymane hasło przyporządkuje was do konkretnej roli (atakujący lub broniący)

SCENARIUSZ EVENTU

Na pewno rozegramy dwa mecze tak aby każdy mógł zagrać zarówno jako broniący i atakujący. Czy będzie więcej to zależy od kierownictwa ;)

• Pierwszą rozgrywkę - gramy na zasadach ściśle określonych w pierwszym poście
  • Drugą rozgrywkę delikatnie zmodyfikujemy aby sprawdzić możliwości takiej gry - mianowicie w drugiej rozgrywce rezygnujemy z zakazu używania pojazdów i zakazanych STRIK-ów (czyli jednym słowem możecie używać wszystkiego co daje nam gra, trzymając się jedynie założeń samej rozgrywki)

W tym miejscu proponuję aby każdy ustawił sobie configi tak aby nie musiał niczego zmieniać pomiędzy grami a tylko wybierał sobie inną postać.

Pomiędzy grami proponuję zrobić ok 10min. przerwy.

Po zakończeniu pierwszej rozgrywki nie idźcie od razu na siku czy tam inne przyjemności, tylko wyłączcie grę i otrzymacie inne hasło, które pozwoli wam na przyjęcie w następnej grze innej roli. Po jego otrzymaniu uruchomcie grę i czekajcie na ekranie WAR MAPY. Otrzymacie informację o końcu przerwy i wtedy pakujemy się na serwer.

PAMIĘTAJCIE. NIE GRAMY O ZŁOTE KALESONY LECZ DLA ZABAWY A JEDNOCZEŚNIE COŚ Z TEJ NASZEJ ZABAWY UDA SIĘ WYŁUSKAĆ (MOŻE POMYSŁ NA CIEKAWY TRYB)

POZDRAWIAM I WIDZIMY SIĘ JUTRO

o7

• Like 1

Jednak nie mogę dziś być :( Jak coś moje miejsce jest wolne.

• Like 1

Bardzo ładna rozgrywka była.

Dzięki za wspaniałą grę.

Fajnie się ginęło z waszych pepeszek XD.

• Like 2

Dziękuję wszystkim za udział :) Było mega! Do zobaczenia przy następnych eventach.

• Like 4

Przepraszam, że nie pisałem tutaj po polsku (bo nie znam języka). W języku angielskim nie mogę wyrazić swojej opinii. Proszę zrozumieć i wybaczyć i użyć GoogleTranslate =3

Во первых, хочу выразить благодарность за организацию и проведение этого event. Было очень весело!

В этом сообщении хочу высказать некоторые замечания, предпочтения, соображение по такому режиму в WW3.

1. Правило- защищать точку до момента потери над ней контроля, а потом бросить ее и отступить назад, выглядит глупо. Считаю, что при взятии зон должно участвовать минимум 2 флага.  Думаю, что правила подобного режима из Battlefield1 более верные. Там нет карт где нужно было бы оборонять всего один флаг, за которым потеряется зона.  

Я нарисовал как бы это могло выглядеть на карте Берлин, где, по моему мнению расположение флагов более удачно для такого режима. 

В случае потери контроля над точкой А1 защищающие должны бороться и пытаться вернуть ее, пока не потеряют точку А2 (Оба флага) Если оба флага потеряны, то зона будет считаться потерянной, и защищающиеся вынуждены будут отступить в зону 2.

Przede wszystkim chcę podziękować za zorganizowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia. To była świetna zabawa!

W tym poście chcę poczynić kilka komentarzy, preferencji, rozważań na temat takiego reżimu w III wojnie światowej.

1. Zasada polega na obronie punktu do momentu utraty kontroli nad nim, a następnie do rzucenia nim i wycofania się, wygląda to głupio. Uważam, że biorąc strefy, powinny w nich uczestniczyć co najmniej 2 flagi. Myślę, że zasady tego trybu Battlefield1 są bardziej prawdziwe. Nie ma map, w których trzeba bronić tylko jednej flagi, za którą zaginie strefa.

Narysowałem, jak mogłoby to wyglądać na mapie Berlina, gdzie, moim zdaniem, położenie flag jest bardziej skuteczne dla takiego reżimu.

W przypadku utraty kontroli nad punktem A1 obrońcy muszą walczyć i próbować odzyskać go, dopóki nie stracą punktu A2 (obie flagi). Jeśli obie flagi zostaną utracone, strefa zostanie uznana za przegraną, a obrońcy zostaną zmuszeni do wycofania się do strefy 2.

2. Исходя из того, что защищающиеся отступают в зону. Им нужно время рассредоточиться и встать на защиту. (Особенно тем, кто в это время еще сражается (допустим) около точки А1, а им уже в это время надо держать оборону точки B2.  Поэтому в battlefield1 есть этап когда нужно убить всех кто остался в захваченной зоне, и уже после их убийства открывается возможность взять другую зону.  В правилах event должно быть оговорено, что защищающие должны отступить ( возможно дать им время взять обе точки B1 и B2 а после этого атакующие могут продолжить атаку.  Вчера было видно эту проблему. Когда мы с @DareQQ во второй игре были за атакующих, после взятия B1 go rush  точку A1. Точка А1 была взята без какого либо сопротивления, потому что там не было вообще команды защищающихся. Это не правильно. 

3. Команде обороны, легко держать оборону, когда вход на точку лежит через 1 узкий туннель, а обойти со стороны очень долго. (Я не хочу рассматривать игру через  spawn на лидере, так как spawn на лидере, работает только в слаженной команде) Для обычной игры проход через один узкий коридор против слаженной команды - смертельный путь.  (Я не очень понял почему для event была выбрана карта Варшава. Которая имеет только узкие коридоры для входа в торговый центр. В предложенной мной идей на карте Berlin, у атакующих будет всегда много вариантов как войти в зону для захвата. 

По поводу того, как лучше играть с техникой или без я не понял. Но первый заход мне понравился больше. Использование только UAV Reaper Airstrike было интересней чем обычный TDM где запрещено все.

2. Na podstawie faktu, że obrońcy wycofują się do strefy. Potrzebują czasu, aby się rozproszyć i wstać. (Zwłaszcza ci, którzy nadal walczą (powiedzmy) w pobliżu punktu A1 i muszą teraz utrzymać punkt obrony B2 w tym momencie. Dlatego na polu bitwy jest etap, w którym musisz zabić wszystkich, którzy pozostają w zdobytej strefie, a po zabiciu wszystkich mamy możliwość objęcia innej strefy W regułach zawodów należy zastrzec, że obrońcy muszą się wycofać (można dać im czas na wykonanie obu punktów B1 i B2, a następnie atakujący mogą kontynuować atak. Wczoraj widzieliśmy ten problem. Kiedy byliśmy z @DareQQ w drugiej grze za zaatakowanie, po zabiciu B1 przejdź do punktu A1, punkt A1 zostaje podjęta bez żadnego oporu, bo nie było w ogóle zespołu obronnego. To nie jest w porządku.

3. Dla drużyny obrony łatwo jest utrzymać obronę, gdy wejście do punktu przebiega przez 1 wąski tunel i przez bardzo długi czas chodzić z boku. (Nie chcę oglądać gry przez odrodzenie na przywódcy, ponieważ odrodzenie na liderze działa tylko w skoordynowanym zespole). W zwykłej grze przejście przez wąski korytarz do harmonijnego zespołu to śmiertelna ścieżka. (Nie do końca rozumiałem, dlaczego wybrano mapę Warszawy. Ma tylko wąskie korytarze, aby wejść do centrum handlowego. W pomysłach, które zasugerowałem na mapie Berlina, atakujący zawsze będą mieli wiele opcji, jak wejść do obszaru, aby uchwycić.

Co do tego, jak najlepiej grać z urządzeniami lub bez nich, nie rozumiałem. Ale bardziej podobał mi się pierwszy bieg. Korzystanie wyłącznie z UAV Reaper Airstrike było bardziej interesujące niż zwykłe TDM, gdzie wszystko jest zabronione.

/Added translation by Google
weedtime
  • Like 8

Posted (edited)

LoL

Edited by Mike4r
  • Haha 1

Thanks Wolf for suggestion.  I think we can consider that option on the next event. Stay tuned for info!

Pomysł Wolfa wydaje sie ciekawy. Mysle, że można by spróbować czegos takiego.

Co do wczorajszego eventu... dzięki wszystkim za udział i pomoc w organizacji eventu. ;)

• Like 4

Zgadzam się z Wolfym - tak jak w Rushu czy Operacjach każdy "etap" powinien obejmować dwa punkty co sprawi że:

-obrońcy będą musieli się rozdzielić i pilnować różnych dróg,

-w razie zdobycia jednego punktu obrońcy będą zmuszeni atakować, a atakujący bronić przejętego punktu.

Etap czyszczenia zdobytej strefy (a dla broniących wycofywania) też sprawia, że porządkujemy fazę pomiędzy atakami na punkty (tylko w mechanice musi być również uwzględnione miejsce do którego obrońcy mogą się wycofać, a do którego atakujący jeszcze nie mogą wkroczyć).

Co do mapy, to moim zdaniem Warszawa jest dobra bo punkty B automatycznie rugują pojazdy z walki (a uważam, że lżejsze pojazdy powinny być dostępne w tym trybie plus ewentualnie broń stacjonarna) tylko podejście do Złotych Tarasów musi być umożliwione wszystkimi drogami (może dodać jeszcze kilka?).

Uważam, że mechanika powinna być oparta o odrodzenia (ale po obydwu stronach jak w RS2, z tym że atakujący mają ich więcej) co sprawi, że rozgrywka będzie bardziej taktyczna.

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...