Jump to content
Lugresky

[PL] PTE 0.6 opinia

Recommended Posts

Trochę pograłem na PTE 0.6 więc postanowiłem coś napisać.

OPTYMALIZACJA:

Na PTE widać że jest progres. W pierwszym dniu patcha gra pływała idealnie, raz na jakiś czas przytrafiły się delikatne przycięcia, chciało się grać. Kolejnego dnia nie było już tak kolorowo i nie wiem czym to było spowodowane. Dla mnie nadal jest mega płynnie ale to nie to co było moment po wyjściu patcha (kto wie może coś zostało zmienione na serwerach). Z tego co wiem nie tylko ja to zauważyłem. 

Nie wiem czemu ale przeglądarki internetowe odpalone w tle mają negatywny wpływ na płynność działania, chrome, firefox czy opera generowały u mnie stuttering nawet z jedną kartą, po wyłączeniu ich problem znikał.

Crashy prawie nie miałem aż do wczoraj kiedy zaktualizowałem sterowniki

Czasem nie ma rejestracji czyli strzelamy do kogoś, krew z niego leci ale nie ma hitmarków. Jak wiemy G29 ma z tym największy problem.

GRAFIKA:

Po pierwszym włączeniu gry po aktualizacji od razu było widać mocne dłubane przy grafice. Na początku myślałem, że to na plus będzie (niby trudniej) ale po czasie stwierdziłem negatywny wpływ zmian na widoczność i oczy. Przy dłuższym graniu odczuwam dyskomfort aż oczy bolą, dodatkowo na daleki dystans nic nie widzę, ba nawet na bliski wszystko się tak rozmazuje że wroga nie widzimy. Problem częściowo można zniwelować włączając BLUR i ustawiając cienie na medium ale nadal nie jest tak jak było wczesniej.

GAMEPLAY:

NOWY SYSTEM SPOTÓW i PINGOWANIE

System jest genialny, całkowicie zmienia gameplay (jest dużo trudniej). Obecnie wszyscy są przyzwyczajeni że walimy w spota który podąża za wrogiem. Nie podoba mi się tylko umiejscowienie i graficzne przedstawienie spotów, pingów. Spot powinien być nad głową przeciwnika i w zależności od odległości powinna się zmieniać jego wielkość. Podobna sytuacja z pingiem tyle że inną bym dał ikonę .

RADIAL MENU

Dla mnie bomba. Nic dodać nic ująć. No może by ciut całość zmniejszyć :)

RESPIENIE

Rozbudowane respienie na plus tylko powinno to wyglądać tak. Dowódca może się respić na wszystkich członkach squadu, pozostali na nim, nie powinno być sytuacji gdzie zwykli gracze odradzają się na sobie bo za bardzo wtedy squad rozwala się po mapie. Kropka z graczem na którym chcemy się odrodzić powinna migać na czerwono jeżeli gracz jest pod ostrzałem lub w niebezpieczeństwie (system podobny do tego z Battlefielda)

QUAD

Kierowca quada powinien mieć możliwość strzelania z pojazdu nie schodząc z niego ale po pełnym zatrzymaniu czyli zatrzymujemy się ale broni jeszcze nie ma w rękach, aby ją aktywować trzeba nacisnąć wybór broni.

HELI DRON

Albo jest OP albo nie ma dla niego odpowiedniej kontry czyli powiedzmy FIM-92 Stinger lub cokolwiek innego co go rozwali na raz. Za często się pojawia dlatego wymagana ilość punktów za niego powinna być podniesiona. Dobry pilot sieje spustoszenie.

NOWE BRONIE

Fajne :) Nawet bardzo fajne :D

BŁĘDY:

• Kiedy obijemy członka zespołu a on popełni samobójstwo aby się odrodzić pokazuje że to my go zabiliśmy.
  • Zniszczenie wrogiego czołgu po zdjęciu jego narzędzia naprawczego [4] powinno być krótsze. Nawet nie wiem czy jest taka możliwość bo miałem sytuacje kiedy to długo stałem przy wrogim czołgu i nie szło go całkowicie zniszczyć.
  • Chyba jest zły dźwięk po wywołaniu RADIAL MENU.
  • Niektórych dźwięków nie słychać lub się zapętlają.

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę :)

Edited by Lugresky
  • Like 3

dorzucę coś od siebie

OPTYMALIZACJA:

Tak jak napisał Lugresky, pierwszego dnia rozgrywka była mega płynna, z dnia na dzień było co raz gorzej. Nie mniej jednak w porównaniu z wersją Live i tak jest znaczący progres.

Crashy nie miałem (nie aktualizowałem sterowników NV)

Czasem nie ma rejestracji czyli strzelamy do kogoś, krew z niego leci ale nie ma hitmarków. Jak wiemy G29 ma z tym największy problem - potwierdzam, tez czasem nie widzę hitmarków pomimo tego, że np. krew tryska jak z fontanny

GRAFIKA:

No ja też nie wiem co tam zmieniono ale na dłuższe posiedzenie jest to mega niekomfortowe. Oczy bolą a obraz jest nieczytelny czy to na LOW czy na ULTRA.

GAMEPLAY:

NOWY SYSTEM SPOTÓW i PINGOWANIE

System jest genialny, całkowicie zmienia gameplay (jest dużo trudniej). Obecnie wszyscy są przyzwyczajeni że walimy w spota który podąża za wrogiem. Nie podoba mi się tylko umiejscowienie i graficzne przedstawienie spotów, pingów. Spot powinien być nad głową przeciwnika i w zależności od odległości powinna się zmieniać jego wielkość. Podobna sytuacja z pingiem tyle że inną bym dał ikonę. - zgadzam się w 100%, nie zapominajmy również o tym, że przydałby się cooldown na spotowanie/pingowanie

RADIAL MENU

Dla mnie spoko - przydałby się język polski w radial menu

RESPIENIE

Umożliwienie respawnu każdemu na każdym niszczy całkowicie teamplay. Ludzie zamiast grać ze swoim dowódcą to grają tam gdzie im wygodniej albo tam gdzie akurat nacisną, Tak jak pisał Lugresky, SL może na każdym a członkowie tylko na SL.

QUAD

Kierowca quada powinien mieć możliwość strzelania z pojazdu nie schodząc z niego ale po pełnym zatrzymaniu czyli zatrzymujemy się ale broni jeszcze nie ma w rękach, aby ją aktywować trzeba nacisnąć wybór broni - mnie to nie przeszkadza nie mniej jednak opcja fajna.

HELI DRON

Albo jest OP albo nie ma dla niego odpowiedniej kontry czyli powiedzmy FIM-92 Stinger lub cokolwiek innego co go rozwali na raz. Za często się pojawia dlatego wymagana ilość punktów za niego powinna być podniesiona. Dobry pilot sieje spustoszenie - POTWIERDZAM W 1500% :) Dajta mnie jakąś igłę lub coś w tym stylu bo urwicy można się nabawić z tym ustrojstwem.

NOWE BRONIE

na duży plus - tylko naprawcie lufy do SA80 ;)

MOBILNY SPAWN

Jak dla mnie pomysł rewelacyjny. Ten pojazd daje wiele dodatkowych możliwości ataku/obrony.

BRAK ZAJMOWANIA PUNKTÓW CZOŁGIEM

Nie wiem jak jest to w przypadku innych pojazdów ale w przypadku czołgu nie da się nim przejmować punktów. Nie wiem czy jest to błąd ale osobiście wolałbym aby właśnie taka mechanika wyróżniała WW3 pod tym względem. Jak dla mnie (i nie tylko) właśnie takie rozwiązanie sprowadza rolę czołgu do jej właściwego miejsca. Czołg nie jest już tylko maszynką do trzepania punktów a jest pojazdem wspierającym działania piechoty, która musi przejąć punkt.

BŁĘDY:

• dźwięki - czasem potrafią się zbugować
Edited by DareQQ
  • Like 1

21 minut temu, DareQQ napisał:

MOBILNY SPAWN

Jak dla mnie pomysł rewelacyjny. Ten pojazd daje wiele do dodatkowych możliwości ataku/obrony.

Dokładnie.

21 minut temu, DareQQ napisał:

BRAK ZAJMOWANIA PUNKTÓW CZOŁGIEM

Nie wiem jak jest to w przypadku innych pojazdów ale w przypadku czołgu nie da się nim przejmować punktów. Nie wiem czy jest to błąd ale osobiście wolałbym aby właśnie taka mechanika wyróżniała WW3 pod tym względem. Jak dla mnie (i nie tylko) właśnie takie rozwiązanie sprowadza rolę czołgu do jej właściwego miejsca. Czołg nie jest już tylko maszynką do trzepania punktów a jest pojazdem wspierającym działania piechoty, która musi przejąć punkt.

Też jestem za tym aby pojazdy nie miały możliwości przejmowania punktów.

---------------------------------------------

BŁĘDY:

• Sterowniki NVIDIA z 11.04.2019 numer 425.31 zwiększają częstotliwość crashy
  • Penetracja nadal nie działa we wszystkich miejscach.
Edited by Lugresky

10 godzin temu, Lugresky napisał:

Też jestem za tym aby pojazdy nie miały możliwości przejmowania punktów.

Wczoraj weedtime przejmowal minidronem albo quadro nie pamietam.

8 minutes ago, ZwierzaK said:

Wczoraj weedtime przejmowal minidronem albo quadro nie pamietam.

Raz sie udało, później już nie chciało, chyba, że ktos musi być razem ze mną, ale szło zbyt szybko jak na jedną fizyczną osobę przejmującą punkt, więc musiało zaliczać przejmowanie przez drony, w sumie była tylko jedna osoba przejmująca punkt + dwa drony.