Jump to content
Gesiek

Wydawanie rozkazów z poziomu mapy.

Recommended Posts

Otóż moim pomysłem jest usprawnienie roli dowódcy, poprzez dodanie możliwości wydawania rozkazów przy pomocy mapy.

Działać by to miało tak:

• Jesteś dowódcą. Załóżmy, że właśnie przejęliśmy strefę A. Wróg nagle atakuje B1. Chcemy szybko wydać oddziałowi rozkaz obrony tego punktu. To żeby nie rozglądać się w poszukiwaniu, gdzieś przed sobą kwadracika z "B1", można by otworzyć mapę [domyślnie pod ,,M"], 'włączyć' kursor myszy [np. klikając Scroll], 'najechać' nim na pożądany punkt i kliknąć ,,X" [wydanie rozkazu]. Szybko, wygodnie, precyzyjnie. ??

Myślę, że było by to bardzo przydatne i usprawniło by rozgrywkę wielu 'dowódcom'. (mi na pewno ;) )

Pozdrawiam.

• Like 1
  • Thanks 1

I do tego przydały by się jeszcze jakieś punkty za subordynację :). Tzn im lepsze wspólne działanie pod wodza dowódcy tym więcej punktów. Fajnie taktycznie by to było wtedy :)

• Like 1

Posted (edited)

Zgadzam się z opinią przedmówcy. ?

Moja propozycja: przebywając w pobliżu swojego dowódcy otrzymujesz dodatkowe punkty (tak jak to nazwałeś - za subordynację)

Sprawiłoby to, że gracze chętniej by się trzymali razem w oddziale... a nie "rozłazili" po całej mapie. [Całkiem często tak mam, że każdy członek oddziału leci w inną stronę... ?]

Edited by Gesiek

Zgadzam się. Dobry i przyjazny pomysł. 

• Like 1

Przez mapę calkiem spoko by było, chociaż już można to robić przez radial menu i jest łatwiej niż szukanie "kwadracika".

Owszem przydatny system. Byłby dość dobry w formie zwykłego "pingowania" jak to miało miejsce choćby w stary Warcraft 3 lub oznaczania konkretnego kwadratu z siatki dzielącej mapę.

• Like 1

• Create New...