Jump to content
Sign in to follow this  
weedtime

Opinia o aktualizacji 0.6

Recommended Posts

Witajcie!

Tutaj możecie podzielić się swoja opinia na temat nowej aktualizacji 0.6
Więcej informacji o aktualizacji znajdziecie w tym temacie:

Do zobaczenia na polu bitwy!
Ekipa WW3

Wiele na plus , szczególnie jak dla mnie optymalizacja. Ale ciągle respy są tragiczne jak dla mnie . Można atakować punkt i mieć świeżego respa na plecach np na Berlinie atack na b1 to chyba jest od dołu atak. Dochodzimy na punkt , seria w plecy , resp nas zabił a patrzyliśmy tam 2s temu to bardzo irytujące. Jak dla mnie resp powinnien być tylko i wyłacznie od strony tej gdzie zaczynamy grę jakieś 100m od punktu , wtedy nawet jak jest przejmowany to było by można się respic ale z dluższym czasem czekania na resp w danym punkcie. B1 na berlinie resp w parku tylko i wyłącznie. 

Ale tak do gratulacje za kawał dobrej roboty :)

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

Uruchomiłem, sprawdziłem dwie mapy (TDM):
- Warszawa
- Moskwa

Mam potworne spadki klatek, których nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Są to niemalże freezy.
Oczywiście ustawienia jakości grafiki nie mają żadnego wpływu na ten stan. Podpytałem ludzi na czacie i część z nich miała bardzo zbliżone niedogodności.
I7 7700K
Palit Gamerock GTX 1080 (Sterowniki aktualne)
RAM: Corsair LPX Vengance 2x8 GB 3000 mhz CL 15.
To wszystko siedzi na SSD Crucial MX100.
Może mieć to związek z audio ?

Edited by Fikuzi

10 godzin temu, Volto napisał:

Wiele na plus , szczególnie jak dla mnie optymalizacja. Ale ciągle respy są tragiczne jak dla mnie . Można atakować punkt i mieć świeżego respa na plecach np na Berlinie atack na b1 to chyba jest od dołu atak. Dochodzimy na punkt , seria w plecy , resp nas zabił a patrzyliśmy tam 2s temu to bardzo irytujące. Jak dla mnie resp powinnien być tylko i wyłacznie od strony tej gdzie zaczynamy grę jakieś 100m od punktu , wtedy nawet jak jest przejmowany to było by można się respic ale z dluższym czasem czekania na resp w danym punkcie. B1 na berlinie resp w parku tylko i wyłącznie. 

Ale tak do gratulacje za kawał dobrej roboty :)

Zgadzam się - odrodzenia to wciąż problem (zarówno na Warzone jak i na TDM) - czasem dostajemy jak na tacy przeciwnika a czasem to my jesteśmy łatwym celem, który raz za razem dostaje kulkę (ta druga opcja jest moim zdaniem szczególnie zauważalna w TDM).

Ogólnie ekran odrodzenia w Warzone czasem jest mylący gdyż jeśli jeszcze raz nie kliknę punktu na którym chcę się odrodzić (mimo że jest on oznaczony jako startowy) to resp następuje niekiedy w innej lokalizacji (moze dodać informację - odrodzisz się na...)

Miło by było równiż kiedyś w przyszłości zobaczyć możliwość całkowitej modyfikacji uzbrojenia podczas rozgrywki (czasem łapię się na tym, że w przygotowanym wcześniej profilu brakuje mi jakiegoś drobnego elementu)

Jednak ogólnie jest bardzo fajnie i mam nadzieję że teraz już wszystko będzie szło zgodnie z planem

-przy respieniu na mobilnym punkcie zdaze sie ze razem wypdamy poza mape

-mam oznaczonego lidera jako resp a pojawiam sie na dawno zajetym punkcie

-dalej pojawiam sie z zle oznaczonym trybem ognia

-wszystkie mozliwe punkty odrodzenia powinny byc do wrybrania rowniez na pasku na dole. zdaza sie ze dowodca siedzi na punkcie/kolega gdy jestem dowodca, i nie moge go wybrac bo wybiera punkt.

-mysle ze zmniejszenie druzyn na wz wyszlo na plus

-optymalizacja na plus :)

Posted (edited)

Na plus : 

nowe mapy szczegolnie SMOLENSK i TDM MOSKWA (Jak dla mnie najlepsza mapa TDM)

wydaje mi sie, ze nieco plynniej sie gra, chociaz czasami sa duze skoki fps. Na TDM MOSKWA moglem grac plynnie na wysokich i fajnie sie gralo. Na wiekszych mapach juz na medium pojawiaja sie sciny.

- ogolnie zajebiste akcje :)  momentami bardzo fajny klimat pola walki  

- Helikopter : jak dla mnie fajnie sie steruje i jest okej, chociaz  moglby troche wiecej kosztowac. Zdarzylo mi sie 1 vs 1 heli na heli i bylo mega :D 

- nowe oznaczenia, troche trudno na poczatku ogarnac i moim zdaniem za duzo tego ale tez na +

Na minus : 

- Moze nie tyle co na minus ale na  TDM MOSKWA( najbardziej) jak i na innych mapach w zamknietych pomieszczeniach dzwiek strzelania jest jak w akwarium.

- balans druzyn. Wyglada to tak, ze jak np jedna strona ma juz 1000 punktow to druga juz jej nie jest w stanie dogonic. Jest niby opcja, ze mozna zmienic strone za dodatkowe punkty doswiadczenia, ale malo kto ja wybiera. Potrzebne jest cos innego.

Ogolnie dobra robota Farm51.

Czekam niecierpliwie na kolejne patche z nowa zawartoscia :)

Edited by hubson

Brawo The Farm51 ! Szczegolnie za tego drona co kosi wystkich na serwerze, wbija jakis pro ziomek staty ma 70-0 i nie da sie grac... Zayefajna gra wszyscy mieli dosc i wyszli bo co to za frajda robic za fraga z powietrza gdzie nawet jak rpg trafisz to lata dalej... Za chwile serwery znow beda puste, jeszcze raz brawo za ten zayebisty pomysl z tym dronem. Na razie uninstall jak ogarniecie cos z tym tematem to sie sprawdzi w przyszlosci.

• Haha 1

Posted (edited)

Na samym początku należy poklepać po ramieniu całą ekipę F51 i community, które prężnie testowało grę na wersji PTE i wyszukiwało błędy w celu wypuszczenia chyba najbardziej dopracowanego patcha do tej pory.

Generalnie całość aktualizacji na plus nie mniej jednak pewne aspekty gry wymagają dalszego rozwoju.

HUD:

To chyba najbardziej niedopracowany element gry, który wpływa po części na mniej zadowalający odbiór.

• Brakuje przede wszystkim samouczka, który w kilku krokach pokazywał by nowym graczom co z czym się je (chociażby w formie plansz wyświetlanych podczas pierwszego uruchomienia i dostępnego w głównym menu). Na czacie, discordzie i forum widać, że ludzie zwyczajnie nie wiedzą o co chodzi z customizacją, STRIKAMI, modyfikacją broni. Trzeba skupić się na dokładnym opisaniu co dają nam elementy broni, jasny i czytelny opis co dają na STRIKE-i
  • Na ekranie podczas rozgrywki brakuje mi podglądu na punkty (jakie są przejęte, jakie są przejmowane, pod kontrolą wroga)
  • Nie lubię osobiście efektu deszczu, śniegu na ekranie. Nie mówię o tym padającym ale tym który mamy hmm... na oczach? :D Chciałbym to dziadostwo wyłączyć bo dla mnie osobiście jest to zbędne i psuje odbiór gry

KOMUNIKACJA:

COMMON ROSE - w obecnej formie zbyt rozbudowane i mało intuicyjne. Tak jak pisałem common rose powinno składać się maksymalnie z dwóch pierścieni wyboru tak aby można było szybko wydawać rozkazy. Forma w jakiej ja bym to widział:

• WIDOCZNE DLA WSZYSTKICH CZŁONKÓW DRUŻYNY
    • REQUEST > ammo, medic, equipment, scan UAV, JAM
    • SPOTTED ENEMY > infantry, AFV, tank, drone, MSP
    • NEED SUPPORT > artillery, AFV, tank, infantry
  • WIDOCZNE DLA CZŁONKÓW WŁASNEGO ODDZIAŁU
    • MOVE > attack, defend, squad up
    • SPAWN > on me, on point A1, A2 itd., on main base

VOiP - brak jasnej informacji, że w grze istnieje system VOiP i zachęcenie do korzystania z niego. Przykładowo informacja o VOiP mogła by się znajdować na planszach startowych dla nowych graczy i na ekranie ładowania mapy. Wg mnie na ekranie podczas gry powinna znajdować się ikona pokazująca nam, że mamy włączony mikrofon, czy ktoś do nas mówi, kto mówi w danym momencie. Takie dane pozwalają na łatwiejszą komunikację. Nasi podkomendni widzieli by np. że mówi do nich dowódca oddziału i może też by zwracali na to większą uwagę. Tak samo dowódca mógłby zwracać się bezpośrednio do osoby mówiącej itd.

Dodatkowo chciałbym zobaczyć opcję komunikacji pomiędzy dowódcami oddziałów. Na pewno wpłynęło by to na łatwiejszą komunikację pomiędzy oddziałami Przykładowo:

• Squad Alpha - NUMPAD 1
  • Squad Bravo - NUMPAD 2
  • Squad Charlie - NUMPAD 3 itd.

SYSTEM SPOTOWANIA - wymaga usprawnienia, nie mniej jednak widać jak bardzo może być przydatny i jak pasuje do rozgrywki

• Spotowanie 3D za pośrednictwem dronów - osobiście uważam, że w obecnej formie jest elementem psującym same założenia rozgrywki i imersję z gry. Wyskakujące co po chwilę kwadraciki nie wyglądają fajnie, zaśmiecają ekran i w połączeniu z obecną penetracją są darmowym wallhackiem. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by aby dron taki jak OTV działał w ten sposób, że dostajemy minimapę na, której pojawiają się pozycje przeciwników a w grze powinno być to widoczne jako 0.5 sekundowe pokazanie pozycji wroga ale jako czerwona kropka powtarzane np. co 5 sekund. Nie uczmy strzelać ludzi do kwadracików a do wrogów ;)
  • System spotowania wrogów klawiszem X -  wg mnie jest OK

SYSTEM PINGOWANIA - myślę, że można by trochę go zmienić tzn. markery wskazywane przez członków własnego oddziału widoczne na zielono. Nasi podkomendni powinni widzieć tylko markery wskazywane przez własnego dowódcę. Dowódcy oddziałów powinni widzieć swoje markery na wzajem

MAPA

OZNACZANIE PUNKTÓW  - dowódca powinien mieć możliwość zaznaczania punktów do ataku/obrony z widoku mapy (tej spod M)

ROZKAZY - dowódca powinien mieć możliwość nakładania markerów na mapę (M) tak aby jego znaczniki były widoczne na mapie. Znaczniki te powinny wyświetlać się w grze. Znaczniki mogły by być takie jak te z COMMON ROSE.

FUNKCJA GENERAŁA

Kwestia poruszana już w niejednej dyskusji i według mnie powinna ona być. Myślę, że taka funkcja jednego z graczy na pewno pozwoliła by na skoordynowanie działań i na pewno wpłynęła by pozytywnie na grę. Oczywiście musi tutaj być dopracowany system pozwalający na odwołanie z funkcji nieudolnego gracza

AUTOROTACJA MAP

Niejednokrotnie trafiają się na prawdę wyrównane rozgrywki i myślę, że zespoły chciały by rozegrać inną mapę w tym samym squadzie. Brak autorotacji to uniemożliwia w chwili obecnej

Edited by DareQQ
  • Like 3
  • Thanks 1

18 minut temu, DareQQ napisał:

COMMON ROSE - w obecnej formie zbyt rozbudowane i mało intuicyjne. Tak jak pisałem common rose powinno składać się maksymalnie z dwóch pierścieni wyboru tak aby można było szybko wydawać rozkazy. Forma w jakiej ja bym to widział:

• WIDOCZNE DLA WSZYSTKICH CZŁONKÓW DRUŻYNY
    • REQUEST > ammo, medic, equipment, scan UAV, JAM
    • SPOTTED ENEMY > infantry, AFV, tank, drone, MSP
    • NEED SUPPORT > artillery, AFV, tank, infantry
  • WIDOCZNE DLA CZŁONKÓW WŁASNEGO ODDZIAŁU
    • MOVE > attack, defend, squad up
    • SPAWN > on me, on point A1, A2 itd., on main base

Zdecydowanie lepszy pomysł na Commo Rose (popraw @DareQQ)  rozwiazanie niż obecnie. Najpiej, żeby drugi pierścień był od razu widoczny , podzielić ekran na 3-4 częsci z 2 pierscieniami jednoczesnie ( REQUEST, SPOTTED ENEMY,NEED SUPPORT ). Natomiast SPAWN i MOVE ( Move zostawić też pod X jak do tej pory) wyrzucić do obslugi z mapy na tablecie, MOVE lewy guzik myszy,SPAWN prawy.

14 minut temu, DareQQ napisał:

VOiP - brak jasnej informacji, że w grze istnieje system VOiP i zachęcenie do korzystania z niego. Przykładowo informacja o VOiP mogła by się znajdować na planszach startowych dla nowych graczy i na ekranie ładowania mapy. Wg mnie na ekranie podczas gry powinna znajdować się ikona pokazująca nam, że mamy włączony mikrofon, czy ktoś do nas mówi, kto mówi w danym momencie. Takie dane pozwalają na łatwiejszą komunikację. Nasi podkomendni widzieli by np. że mówi do nich dowódca oddziału i może też by zwracali na to większą uwagę. Tak samo dowódca mógłby zwracać się bezpośrednio do osoby mówiącej itd.

Dodatkowo chciałbym zobaczyć opcję komunikacji pomiędzy dowódcami oddziałów. Na pewno wpłynęło by to na łatwiejszą komunikację pomiędzy oddziałami Przykładowo:

• Squad Alpha - NUMPAD 1
  • Squad Bravo - NUMPAD 2
  • Squad Charlie - NUMPAD 3 itd.

Uważam że najlepszym rozwiazaniem ( IMO mniej guzików lepiej ) jest domyślnie włączony mikrofon dla squadu ( z opcją mutowania troli) , natomiast dowódcy słyszą skład i innych dowódców ( z opcją Push to talk )

31 minut temu, DareQQ napisał:

SYSTEM SPOTOWANIA - wymaga usprawnienia, nie mniej jednak widać jak bardzo może być przydatny i jak pasuje do rozgrywki

• Spotowanie 3D za pośrednictwem dronów - osobiście uważam, że w obecnej formie jest elementem psującym same założenia rozgrywki i imersję z gry. Wyskakujące co po chwilę kwadraciki nie wyglądają fajnie, zaśmiecają ekran i w połączeniu z obecną penetracją są darmowym wallhackiem. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by aby dron taki jak OTV działał w ten sposób, że dostajemy minimapę na, której pojawiają się pozycje przeciwników a w grze powinno być to widoczne jako 0.5 sekundowe pokazanie pozycji wroga ale jako czerwona kropka powtarzane np. co 5 sekund. Nie uczmy strzelać ludzi do kwadracików a do wrogów ;)
  • System spotowania wrogów klawiszem X -  wg mnie jest OK 

?

33 minuty temu, DareQQ napisał:

SYSTEM PINGOWANIA - myślę, że można by trochę go zmienić tzn. markery wskazywane przez członków własnego oddziału widoczne na zielono. Nasi podkomendni powinni widzieć tylko markery wskazywane przez własnego dowódcę. Dowódcy oddziałów powinni widzieć swoje markery na wzajem 

Pingowanie punktu/miejsca tak ale wrogow widoczne dla wszystkich

34 minuty temu, DareQQ napisał:

FUNKCJA GENERAŁA

Kwestia poruszana już w niejednej dyskusji i według mnie powinna ona być. Myślę, że taka funkcja jednego z graczy na pewno pozwoliła by na skoordynowanie działań i na pewno wpłynęła by pozytywnie na grę. Oczywiście musi tutaj być dopracowany system pozwalający na odwołanie z funkcji nieudolnego gracza

AUTOROTACJA MAP

Niejednokrotnie trafiają się na prawdę wyrównane rozgrywki i myślę, że zespoły chciały by rozegrać inną mapę w tym samym squadzie. Brak autorotacji to uniemożliwia w chwili obecnej

?

• Like 1

Zmieniam zdanie co do tego helikoptera, jest za bardzo op. Typ latal cala mape, nakosil 100 + fragow i nie bylo go jak zniszczyc... Co do RPG to osobny temat bo  powinno byc lepsze przynajmniej o te 25% Zmiencie jak najszybciej ten heli bo juz sie ludzie wkur.wiaja

45 minutes ago, hubson said:

Zmieniam zdanie co do tego helikoptera, jest za bardzo op. Typ latal cala mape, nakosil 100 + fragow i nie bylo go jak zniszczyc... Co do RPG to osobny temat bo  powinno byc lepsze przynajmniej o te 25% Zmiencie jak najszybciej ten heli bo juz sie ludzie wkur.wiaja

Zgadzam się co do heli,ze strony piechoty nie ma mocnej odpowiedzi a RPG to lipa na śmigło bo ma przewagę w ostrzale,jak by móc coś zamieścić na pojeździe jakiś pocisk przeciw lotniczy ale nie musi go zestrzelić po jednym trafieniu.

1 godzinę temu, hubson napisał:

Co do RPG to osobny temat bo  powinno byc lepsze przynajmniej o te 25% 

RPG wcale nie jest zły. Wystarczy zmienić rodzaj amunicji i bez problemu można niszczyć pojazdy.

10 hours ago, Grzybex5 said:

RPG wcale nie jest zły. Wystarczy zmienić rodzaj amunicji i bez problemu można niszczyć pojazdy.

A to moze, nie zauwazylem a raczej zapomnialem , ze jest taka opcja, przetestuje ja.

Powtorze to co kolega wyzej pisal ico mnie bardzo razi oraz skresla jakiekolwiek granie w ta gre:

Na ekranie podczas rozgrywki brakuje podglądu na punkty (jakie są przejęte, jakie są przejmowane, pod kontrolą wroga)

To jest podstawa kazdego tego typu gry. Te mikro literki ktore rzekomo pokazuja gdzie sa punkty sa tak nieczytelne i przeszkadzaja.

99% gier ma ta minimapke wiec przyzwyczajenie i obycie juz zostalo, tutaj natomiast bardzo tego brakuje i irytuje a w przypadku gdy zaczalem dopiero gre i nie znam rozeznania map to denerwuje podwojnie.

Wczoraj po zakupie gry z 30min probowalem sie polaczyc wieczorem ok 22 z mapa Smolensk, ktora tak niby fajnie wyglada i jest chwalona, bezskutecznie. Pogralem chwile na tym co sie dalo ale nie znajac mapy oraz jeszcze jak to wszystko funkcjonuje oraz brak minimapy skutecznie mnie zniechecilo i wrocilem do bfa.

rozumiem frustracje ale brak mini mapy (czy tez swiadome uzycie jej w wybranym momencie) jest celową i swiadomą decyzją dev'ów. tak, masz doswiadczac gry bez mapy a jasno dostrzec jej zalety w kluczowych momentach. ze sie tak wyrażę :)

@Michal330414 a grałeś przez opcję "QUICK JOIN" czy wybierałeś serwer przez przeglądarkę serwerów? Osobiście proponuję ta drugą opcję ;)

Posted (edited)
23 godziny temu, Michal330414 napisał:

mapa Smolensk, ktora tak niby fajnie wyglada i jest chwalona, 

Mapa jest fajnie zrobiona ale wg mnie jest prześwietlona, ma blade kolory jakość textur jak zwykle w budynkach ok a na zewnątrz słabiutko jednym słowem blado to wygląda.

Edited by outsider

6 godzin temu, outsider napisał:

Mapa jest fajnie zrobiona ale wg mnie jest prześwietlona, ma blade kolory jakość textur jak zwykle w budynkach ok a na zewnątrz słabiutko jednym słowem blado to wygląda.

Tu się zgodzę, ale to dopiero EA. Poczekajmy na pewno będzie lepiej.

Nie wiem o jakie prześwietlenia Wam chodzi. Wg mnie Smoleńsk graficznie jest piękna.

Heli do poprawy, aktualna moc tego ustrojstwa psuje całkowicie grę (jeżeli wsiądzie za nią jakiś konkretny gracz pro). 

Ostatnia aktualizacja przywróciła mi wiarę w WW3, miałem dosłownie łzy w ustach kiedy w ostatni weekend grając z ekipą odtwarzaliśmy epickie akcje z BF3 jeżdząc po całej mapie niszcząc każdego na Swojej drodze. Wierzę że gra będzie lepsza i lepsza, macie kolejnego regularnego gracza od teraz :P

Dziękujemy za wasze wsparcie i komentarze! Do zobaczenia w 0.7

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...