Jump to content
Sign in to follow this  
alepasztet

Słowo o strzelbach

Recommended Posts

Zadają za dużo obrażeń z dużego dystansu. Rozumiem zabić kogoś jednym strzałem z shotguna ale z bliska, a nie z kilkunastu metrów. Nerf plz. :)

naboje typu breneka mają spory zasięg i robią spore dziury obczaj sobie na YT ;D

Teraz trochę pograłem strzelbami i mam mieszane uczucia. Raz potrzebuje 2-3 strzały aby kogoś zabić na blisko raz wale na 20m na 1 strzała. Coś jakby źle wyliczało dmg zadane. Miałem również sytuacje że koleś mnie zabił prędzej z Beryla na blisko niż ja go ze strzelby a weszły w niego 2 strzały około 3m.

W grze jest tyle zmiennych, że nigdy nie wiesz na jakiego przeciwnika trafisz. Czy takie odczucia macie tylko z shotgunami? Bo ja osobiście ze wszystkimi broniami. Raz koleś pada na strzał a innym razem trzeba wpakować 3-5 pocisków.

A na to wszystko ma wpływ:

• odległość
  • rodzaj pocisku
  • pancerz przeciwnika (i jego stan)
  • ilość HP przeciwnika

Tak więc nie ma zawsze 100% pewności, że dana broń będzie zawsze zachowywała się tak samo.

Wiesz DareQQ raz mnie koleś na 1 strzałą zabił .Myślę sobie ok snajper mnie zabił , pojawia się kto i widzę strzelbę , odległość 30m jak dobrze pamiętam. I takie  aha no dobra 100% hp z takiej odległości to trochę dziwne. [średni pancerz] 

21 godzin temu, Volto napisał:

Miałem również sytuacje że koleś mnie zabił prędzej z Beryla na blisko niż ja go ze strzelby a weszły w niego 2 strzały około 3m.

Poważnie? Porównujesz szybkostrzelność karabinku szturmowego do strzelby? Poza tym widocznie tylko tobie wydawało się, że trafiłeś go 2 razy. Gra bardzo dobrze wie kiedy zaliczyć pełne trafienie, a kiedy nie. Pamiętaj, że z lufy strzelby nie wylatuje tylko 1 element pocisku.

Dnia 20.05.2019 o 11:11, alepasztet napisał:

nie z kilkunastu metrów.

1 godzinę temu, Volto napisał:

odległość 30m jak dobrze pamiętam

Zaraz padnę. Naprawdę uważacie 30metrów za dystans zbyt duży dla strzelb? Chryste!
Brakuje mi już słów na opisywanie tak skrajnej ignorancji jaką się tutaj popisujecie.

Zrozumiałbym istnienie tego tematu gdy gra dopiero pojawiła się na Steam, a wówczas VEPR-12 był tak OP, że nie dało się grać przeciwko graczowi z tą bronią. Potem zostało to dość dobrze zbalansowane i już dawno nie widziałem żeby były problemy ze strzelbami.

Wiem ile oddałem strzałów , piszę moją opinie i że raz mi się zdarzyła taka sytuacja.

Po prostu gra źle oblicza czasem zadane obrażenia moim zdaniem nie tylko tutaj , nie chce mi się nawet zgłaszać wszystkich błędów jakie natrafiam bo nie chce mi się nagrywać każdej gry i męczyć się z mała ilością fpsów.

2 godziny temu, Volto napisał:

Wiem ile oddałem strzałów , piszę moją opinie i że raz mi się zdarzyła taka sytuacja.

Po prostu gra źle oblicza czasem zadane obrażenia

I co z tego, że oddałeś strzał skoro mówię ci, że nie każde trafienie jest celne? Możesz próbować strzelić z kilometra i trafić. Bierz pod uwagę jaki ktoś ma pancerz, w jakie miejsce ciała pocisk trafia, "damage drop by distance" i to, że aby zaliczyć pełne trafienie musisz ze strzelby trafić WSZYSTKIMI śrucinami jakie wylatują z lufy.

Już po prostu skończ ten lament i nie popisuj się takimi kwiatkami jak te twoje 30metrów zasięgu dla strzelb.

Po pierwsze czy ja się popisuje ? Mówię jak jest a że ty jak typowe dziecko w internetach  przyczepiasz się do wszystkiego. Znawca wszystkiego , alfa i omega. A to co piszesz to tylko smutki smutnego człowieka.

47 minut temu, Volto napisał:

Po pierwsze czy ja się popisuje ? Mówię jak jest a że ty jak typowe dziecko w internetach  przyczepiasz się do wszystkiego. Znawca wszystkiego , alfa i omega. A to co piszesz to tylko smutki smutnego człowieka.

Tak bardzo cię boli, że zwróciłem ci uwagę na wypisywane przez ciebie bzdety? Smutne jest to, że nie widzisz głupot, które tutaj wypisujesz dalej brnąc niepotrzebnie w offtop.
Żegnam i nie odpisuj mi więcej bo dyskusja na takim poziomie mnie nie interesuje.

Rozkazywać to sobie możesz swoim dzieciom jak masz , nie boli mnie nic bo sam nie masz pojęcia. Masz matematykę prostą.

Strzelba ma raz 9x śrutu raz 10 chyba że wali 2x w to samo miejsce idealnie.

2 do 3 strzałów które czasem trzeba oddać na blisko. To masz 210/420/630 dmg czystego dmg

Statystycznie trafi 10 odłamków bo to blisko.

420-50% reduckja około [nie wiem ile jest przy średnim pancerzu] to masz 210 dmg to statystycznie powinno zabijać zawsze a nie zabija bo brakuje 3 strzału czasem. Czyli rzeczywiste dmg jest mniejsze , nie wszystko trafia , oraz pociski lecą po rękach, nogach, głowie.

Statystycznie to się zdarza można kogoś zabić na raz na blisko ale przeważnie to 2 strzały.

To teraz na około 30m wyliczymy dam 19dmg nie całe 30m.

1x 190dmg 2x 380 dmg 3x 670 dmg

Tutaj już nikła szansa aby trafić kogoś całym śrutem bierzemy 7 odłamków

to masz 133dmg- Redukcja obrażeń 50% masz 66,5 dmg przy 10 pociskach masz 90 dmg.

Aby 10 weszło w głowe nie sadzę aby była szansa na tym dystansie.

Masz prosta matematyka.

Często widzę  po forum że masz ból dupy do wielu rzeczy. 

@Hourdeau A widziales kiedys, zeby ktos zrzucal z powietrza czolg w kontenerze ze spadochronem i potem nim jechal na ziemii? :D

Po prostu napisalem moje odczucie, ja wiem ze to wszystko jest mozliwe itp. ale moim zdaniem w grach strzelby tylko na krotki dystans. Podkreslam, to tylko moje zdanie.

Chodzi tylko o to, zeby strzelby nie byly jak g29 z reddotem.

Edited by alepasztet

9 godzin temu, Volto napisał:

Rozkazywać to sobie możesz swoim dzieciom jak masz , nie boli mnie nic bo sam nie masz pojęcia. Masz matematykę prostą.

Już powiedziałem, że z osobą na tak żenującym poziomie dyskutować nie będę. Zamilknij już.

9 godzin temu, alepasztet napisał:

@Hourdeau A widziales kiedys, zeby ktos zrzucal z powietrza czolg w kontenerze ze spadochronem i potem nim jechal na ziemii? :D

Po prostu napisalem moje odczucie, ja wiem ze to wszystko jest mozliwe itp. ale moim zdaniem w grach strzelby tylko na krotki dystans. Podkreslam, to tylko moje zdanie.

Chodzi tylko o to, zeby strzelby nie byly jak g29 z reddotem.

Nie wiem co ma ten czołg do mojej wypowiedzi ani tematu ale nawiasem mówiąc - tak, może nie w identyczny sposób jak w grze ale technika pozwala na wprowadzenie czołgu do pola walki za pomocą samolotu.

Rozumiem o co ci chodzi ale jeżeli teraz w grze strzelba zostanie kolejny raz znerfiona to będzie ona już kompletnie bezużyteczna. Trzeba się pogodzić z tym, że realnie strzelby są dość potężną bronią i tyle. Według mnie obrażenia i zasięg strzelb powinien pozostać taki jak jest (a nawet powinno się dać ulepszyć za pomocą np. czoków na lufę).

Jedyny arsenał w tym momencie do naprawy to heli-dron oraz pistolety, które są również średnio użyteczne.

Witam @Volto, @Hourdeau,

Starajcie się trzymać tematu i nie wychodzić w rozmowy między sobą i robić off topic. 

Pozdrawiam.

• Like 1

Ja nie widzę problemu ze strzelbami. Może to dlatego, że nie widuję ich zbyt często grając WZ. Nawet używając strzelby na TDMie nie zauważyłem aby była zbyt OP. Takie moje odczucie. To tak samo jak ze snajperkami... jak ktoś umie używać to będzie wymiatał. Trzeba czekać na kolejne balanse broni bo to zapewne nie ostatnie...może zwyczajnie potestujcie sobie samemu jak strzela się strzelbami ;)

Moim zdaniem powinny mieć większe dmg na blisko a czym dalej to o wiele mniej lub większy rozprysk. Aby nie było jak wspominałem na daleko potrafi zabijać na raz a na blisko przeważnie trzeba 2 razy strzelić :)

Sign in to follow this  

• Create New...