Jump to content
MadMax

Poprawki i uzupełnienia w sprzęcie

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam,

trochę poprawek w nazwach wyposażenia.

Personalizacja / Żołnierz / Headwear / Hats

1. Hełmofon. Obecnie jest Headphone. Do hełmofonu używa się pop prostu określenia: Tank helmet.

2. Hobo hat. Powinno być: Beanie. Hobo hat to był kapelusz US Army w I WŚ, przypominający kapelusz skautów i instruktorów musztry.

3. Czy jest jakaś różnica między Royal Beret i British beret, mi się wyświetlają tak samo na zielono (parametry LOW).

Personalizacja / Żołnierz / Headwear / Helmets

1. Fritz helmet. Tak się określało hełmy niemiecki w czasie II WŚ. I ewentualnie hełm PASGT. To jest M92 Schuberth. Odmiana PASGT, ale z mniejszym wcięciem. Określenie Fritz helmet jest bardzo frywolne.

2. Hełm wz.93. Pokrycie jest w kamuflażu amerykańskim woodland, a nie w polskim Pantera.

3. Brakuje współczesnego hełmu WP. Wz.93 już został wycofany z użycia, brakuje wz.2005, będącego aktualnym standardem

Personalizacja / Żołnierz / Chest / Jackets

1. Z kamizelek WP jest tylko OLV, brakuje standardowej w WP obecnie KMW-02 Kandahar. OLV wyszły w większości z użycia. Podobnie jak hełm wz.93 były używane głównie na Bałkanach i w Iraku, od czasu ISAF wyszły z obiegu.

Personalizacja / Żołnierz / Osprzęt / Assault rifles

1. Brakuje AK-12, nowego standardu w armii Rosji (kal. 5,45x39 mm). Jego brat AK-15 (na kaliber 7,62x39 mm) jest.
  2. Do przemyślenia wprowadzenie tu lub w nowej sekcji (SILENT RIFLES) karabinków ASM VAL (wschód) i AAC Honey Badger (zachód). Bronie bardzo podobne do siebie parametrami.
  3. M416 czy HK416? Poprawnie jest HK416. Podobnie jest z HK417. Chyba że jest to jakiś wybieg, Battlefield też miał M zamiast HK, ale nie jest to poprawne oznaczenie. Wynika z tego, że każdy wyrób HK w US Army dostaje oznaczenie M (model), bo pod oznaczeniem M jest wytwarzany przez HK USA. Dla reszty świata nie ma M tylko HK na początku.

Personalizacja / Żołnierz / Osprzęt / Battle rifles

1. Co jest uderzające, to zupełny brak karabinu SWD jakiejś wersji. Np. rosyjskiej SVD-M. Jest to odpowiednik SCAR-H i M-417.

Personalizacja / Żołnierz / Osprzęt / Light Machinegun

1. Do przemyślenia wprowadzenie RPK-16.

Personalizacja / Żołnierz / Osprzęt / Special

1. Wobec faktu że jest wschodni RPG-7, to może także zachodni Panzerfaust-3?

Personalizacja / Żołnierz / Osprzęt / Assault rifles / Attachments / Primary sight / Medium magnification

1. Jest tam Saphire scope (4x). On jest celownikiem combo, nad lunetę montowany jest dodatkowo mały kolimator. Na razie celowniki dodatkowe (second) do wyboru są tylko montowane skośnie. Czy będzie też second sight montowny na Saphirze, prosto nad lunetą, tak jak jest w realu?

Personalizacja / Żołnierz / Osprzęt / Gadżety

1. Wśród gadżetów jest Mini Drone. Akurat tej klasy nie nazywa się mini, tylko nano. Nano drone. W klasie mini są maszyny o rozpiętości ok metra, np. FlyEye.

Personalizacja / Strike / UAV

1. Flying Eye jest celowym zabiegiem? To jest FlyEye. Jest w użyciu.

Personalizacja / Strike / Quadrocopter

1. To samo co wyżej, czy pominięcie tego że są to Dragonfly (quadrocopter) i Warmate (suicide drone) jest jakimś celowym zabiegiem? Akurat są to polskie drony, więc dlaczego nie pokazać realnej nazwy, skoro jest np. Reaper.

Edited by MadMax
ortografia

12 godzin temu, MadMax napisał:

M416 czy HK416? Poprawnie jest HK416.

W opisie broni w grze jest ona opisana jako HK416. Być może w samej grze nie może nosić tego oznaczenia ze względu na to, że HK bardzo dba o licencje.

Hełm wz.93. Pokrycie jest w kamuflażu amerykańskim woodland, a nie w polskim Pantera.

Hełm może mieć i kamuflaż w "czerwonym tygrysie" o ile kojarzę można go zmieniać dowolnie.

Hełmofon. Obecnie jest Headphone. Do hełmofonu używa się pop prostu określenia: Tank helmet.

Ale oficjalnie stosuje się także określenie: headset, które jest bardzo bliskie określeniu

Aczkolwiek "tank headset" na pewno byłoby bardziej trafne niż "headphones"

Do przemyślenia wprowadzenie tu lub w nowej sekcji (SILENT RIFLES) karabinków ASM VAL (wschód) i AAC Honey Badger (zachód). Bronie bardzo podobne do siebie parametrami.

Wątpię by była potrzeba dodawania specjalnej nowej kategorii dla tych broni. Zwyczajnie (o ile się pojawią) niech znajdą się w kategorii karabinków z wyłączoną możliwością modyfikacji wylotu lufy.

Czy jest jakaś różnica między Royal Beret i British beret, mi się wyświetlają tak samo na zielono (parametry LOW).

Tak, każdy beret różni się naszywkami na jego froncie. British beret jest w grze najbardziej klasycznym beretem bez żadnych oznaczeń.

HK - być może chodzi o licencje, nie wiem. Fakt, że w opisie jest HK, ale w wyborze jest M416 i M417. 

Wz.93 - widziałem już z innego zapytania o co chodzi. Gra była na parametrach low. Na parametrach low, wz.93 ma woodlanda, nie Panterę i zmienić tego nie sposób.

Hełmofon - ani headphone, ani headset. Są to określenia zamienne i dotyczą słuchawek wszelkiej maści, ale nie mają związku z hełmofonem. 

Val i Honey Badger - też mi się wydaje że mogą być w karabinkach. Choć być może nowicjusze nie znający tego mogą nie załapać o co biega w tych dwóch konstrukcjach na tle innych, stąd propozycja wydzielenia. Ale fakt, nie ma to wielkiego znaczenia.

Berety Royal i British - i się wyjaśniło, znowu parametry low. Na low British beret nie jest beżowy, jest zielony, identycznie jak Royal Berett. A wobec faktu iż na low, na beretach nie ma żadnych oznaczeń, oba są na low identyczne.

Wróć, na parametrach HIGH, hełm wz.93 wygląda podobnie.

Raz, że jest to woodland (plamy trochę za duże), dwa że przez środek hełmu przebiega pas zielony, zupełnie bez kamuflażu, trzy że paski boczne (skryte trochę pod paskiem gogli są... piaskowe.

Tak wygląda ten hełm w realu.

https://myvimu.com/exhibit/54639103-helm-wz-93

22 godziny temu, MadMax napisał:

Hełmofon - ani headphone, ani headset. Są to określenia zamienne i dotyczą słuchawek wszelkiej maści, ale nie mają związku z hełmofonem. 

Who cares? W USA dość często określa się to jako headset lub headgear więc...

Val i Honey Badger - też mi się wydaje że mogą być w karabinkach. Choć być może nowicjusze nie znający tego mogą nie załapać o co biega w tych dwóch konstrukcjach na tle innych, stąd propozycja wydzielenia. Ale fakt, nie ma to wielkiego znaczenia.

Nie rób z graczy kretynów. Nie są to jakieś ultra egzotyczne bronie żeby ktoś się nie połapał o co w nich chodzi. Byłaby to nie pierwsza gra, w której się pojawiają.  Tym bardziej, że dość łatwo się zorientować w grze czy broń jest wytłumiona czy nie.

Raz, że jest to woodland (plamy trochę za duże), dwa że przez środek hełmu przebiega pas zielony, zupełnie bez kamuflażu, trzy że paski boczne (skryte trochę pod paskiem gogli są... piaskowe. 

Kamuflaż się zgadza, a taki szczegół jak beżowy pasek, który i tak nie jest widoczny wątpię by komuś przeszkodził na tyle by usunął grę z tego powodu.

Who cares? Ten co wie o co kaman & know all the bajers.

28 minut temu, MadMax napisał:

Who cares? Ten co wie o co kaman & know all the bajers.

No super. Zaskocz mnie czymś jeszcze.

Dnia 25.06.2019 o 21:44, MadMax napisał:

Tak się określało hełmy niemiecki w czasie II WŚ.

Raczej na odwrót. Fritz to właśnie "frywolna ksywa" dla PASGT bo nadal przypomina kształtem stary hełm z czasów IIWŚ, nie trzeba nawet długo szukać informacji na ten temat by się szybko wyjaśnił twój problem znikąd.

Luz, kto mówił że gra musi być bardziej pro i Fritzem nie można nazwać też hełmu wz.2005, wszak to zmodyfikowany PASGT. Ewentualnie wprowadzić hełm wz.63 i nazwać go Nut, czyli orzeszek. To jest pewien poziom słownika branżowego, którego można się trzymać, albo nie. W podejściu pro nie istnieje coś takiego jak hełm Fritz. Nie znajdzie Pan tego ani w fachowej prasie, ani u producentów hełmów PASGT. Owszem, znalazł Pan to pewnie na wikipedii.

To wszystko to zwyczajna kosmetyka.... więc znajduje się na samym końcu listy. A do tego czasu to każdy może o tym zapomnieć. Przypomnij się z pomysłem w okolicach Grudnia ;)

Jane że kosmetyka, ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Jak wchodzi ktoś kumaty to dobrze by nie rzucał na lewo i prawo "WTF"... Np. dla mnie to jak pamięć mięśniowa i ja to wszystko co wyżej wychwyciłem w pierwszej godzinie grania. A zakładam, że takim znów wyjątkiem nie jestem.

Posted (edited)
Dnia 27.06.2019 o 23:49, MadMax napisał:

W podejściu pro nie istnieje coś takiego jak hełm Fritz. Nie znajdzie Pan tego ani w fachowej prasie, ani u producentów hełmów PASGT. Owszem, znalazł Pan to pewnie na wikipedii.

Nikt tu o podejściu "pro" nie wspomina. Poza tym podejście "pro" nie służy również do szukania dziury w d*pie.

Nie znalazłem tego pojęcia w Wikipedii aczkolwiek wiele źródeł amerykańskich posiada identyczne informacje jak te, które ja podałem.
Ja swoją wiedzę o hełmie czy uzbrojeniu czerpałem z książki o założeniu Seal Team Six,  w której bardzo ładnie jest opisywane korzystanie z wszelkiej maści uzbrojenia jak i potocznego określania go. Nie widzę niczego złego w takim określeniu hełmu. To nie jest jakaś skrajność jakby opisać szelki wz. 988/MON jako lubawki jebawki czy dusiciela.

5 godzin temu, MadMax napisał:

A zakładam, że takim znów wyjątkiem nie jestem.

Póki co najwidoczniej jesteś. Poza tym jako jedyny zarzuciłeś, że kamuflaż wz. 93 jest kamuflażem woodland lol.

Równie dobrze można zacząć się czepiać, że Beryl 762 to niepoprawne bo to przecież Beryl M762, Alpha to AK Alfa, MG5 to HK121 (lecz to nie zostanie wprowadzone z tego samego powodu co HK416 - licencje, nawet na broni jak byk widać Dk 416), UKM to UKM-2000, G17 to Glock 17, RPG-7 to RPG-7v2, a SIG to SIG MPX itd. itd.

Edited by Hourdeau

• Create New...