Jump to content
MadMax

Jasny podział stron konfliktu

Recommended Posts

Być może już się gdzieś pojawiło, jeśli tak, nie mogłem znaleźć.

Wybór wschód / zachód, ok. Ale potem możemy przebrać się w wojska z Rosji jako zachód. A następnie mamy wybór atakujący / obrońca, który nie ma związku z jakąkolwiek stroną.

Wg mnie trochę namieszane, jeśli już mamy odniesienie WW3, to muszą być strony tego wirtualnego konfliktu.

Czy nie można zrobić tak, że gracz nie wybiera na początku stron, a może rozwijać wojaków obu linii, jak w Battlefrontach, gdzie jest odrębnie Imperium i Rebelia.

  1. W linii zachodniej gracz miałby skórki (mundury) i broń zachodnie.
  2. W linii wschodniej -wyposażenie typowe dla Rosji, Białorusi, batalionów czeczeńskich (i być może w przyszłości innych frakcji wschodnich, jeśli konflikt rozwinie się na bliski wschód na przykład).
  3. Część broni mogłaby być obecna i we frakcji zachodniej i wschodniej (np. SWD), gdyż mimo iż pochodzenia wschodniego, obecnie jest używana przez wojska NATO.
  4. Gracz może rozwijać od razu obie frakcje, ale odrębne od siebie, tworząc od razu dwa zestawy wojaków do wykorzystania w grze.
  5. Przystępując do meczu gracz musiałby określić się co do strony - wschód / zachód (nie atakujący / obrońca, bo to nic nie mów po której stronie będzie) - podobnie jak w Battlefrontach deklarował się przed meczem do Imperium albo Rebelii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stronę określasz na początku po to, aby miało to wpływ na metagrę, ale to w przyszłości, bo aktualnie jest w powijakach i nic z niej nie wynika. Tak więc wybieranie wschód / zachód przed meczem odpada, to samo z równoczesnym rozwojem frakcji przez jednego gracza. Co do mundurów - tutaj się częściowo zgadzam. Dobrze byłoby gdyby niektóre charakterystyczne z nich były dostępne tylko dla każdej ze stron (choć wiadomo że współcześnie i ruscy potrafią biegać w multicamie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frakcja wschód/zachod jest do zliczania metagry, co jak wiadomo na razie nie bangla i będzie przerobione. Z tego co wiem to wybór będzie raz na cały sezon. Różnica jest w startowym dostępie do broni, wschód ma ak na dzień dobry a zachód msbs chyba.
Wybór atak/obrona to z kolei rola w meczu jaką wybierasz i to nie ma nic do frakcji, ani strony po której grasz, tylko do tego jak grasz na WZ i za co więcej pkt będziesz kosił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To takie pytanie - co będzie jak 80% graczy w danym sezonie zadeklaruje się jako zachód?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtedy Ci co wybrali wschód mają trochę trudniej :) Chodzi o to, że za mecz zdobywasz walutę, którą potem, na mapie możesz rozdawać na różne lokacje i w zależności czy wschód czy zachód ma więcej tej waluty na danej mapie, to mają bonus na starcie w grze, więcej ammo czy coś tam. Co dalej to nie wiadomo, jakie nagrody za sezon itp. i pewnie jeszcze daleko żeby to dopieścić, więc na razie nie ma co się przejmować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie wystarczyłby licznik ile osób jest przypisanych do danej frakcji. Zdobywana ilość waluty zasobów lub ich potrzebna liczba do przejęcia punktu powinna być wprost proporcjonalna właśnie do ilości osób w danej frakcji. Czyli im więcej osób w danej frakcji to albo otrzymują mniej punktów zasobów lub muszą ich użyć więcej aby punkt przejąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2019 at 6:10 PM, MadMax said:

To takie pytanie - co będzie jak 80% graczy w danym sezonie zadeklaruje się jako zachód?

 

On 6/27/2019 at 8:54 PM, mrocznydrwal said:

Trzeba pytać devów. Myślę, że mają tą mechanikę jakoś ogarniętą. @Ragir 

Będą dostawać tylko 20% punktów w porównaniu do drugiej strony, ilość graczy nie ma znaczenia :)

Generalnie Atakujący/Obrońca to nie jest wybór strony w meczu, tylko (jak wyraźnie jest napisane na górze) Twojej ROLI na polu bitwy. Strony są przydzielone od razu, dlatego na tablicy każdy z graczy ma pokazaną rolę - czy atakuje, czy broni. Atakujący dostają bonus do BP za atakowanie punktów, a broniący - za bronienie, nie łączy się to w żaden sposób ze stroną konfliktu.

Nie dzielimy też graczy na strony wg ich wybranej frakcji, bo zawsze byłoby nierówno. Drużyny są mieszane, a po każdym meczu frakcja dostaje tyle punktów, ile było jej graczy w wygranej drużynie. Zrobiliśmy to tak, żeby uniknąć problemów z brakiem balansu albo graczy (i jak widać - dobrze).

Za każdy Twój wygrany mecz Twoja frkacja dostaje 2 punkty na dane miasto, za każdy przegrany - 1 punkt. Dlatego nawet przegrany mecz na Warszawie pomaga Twojej frakcji w przejęciu tego miasta.

Metagra będzie jeszcze dopracowywana a wybór frakcji na starcie - inny. Są pomysły nawet na dodanie startowego kraju, jeśli będziemy mieli wystarczająco dużo sprzętu, czyli np. Niemiecki, Rosysjki, Polski, Brytyjski, Amerykański i Francuski sprzęt na start - a każda z tych postaci będzie miała narzucą frakcję od góry.

Plan na metagrę jest taki, żeby przenieść ją w tło - każdy będzie w nią grał bez konieczności rozdawania punktów (co teraz jest konieczne, by pomóc miastu) i będzie ona inaczej wyeksponowana, żeby było JASNE o co w niej chodzi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...