Jump to content
Sign in to follow this  
Hourdeau

Wysoki montaż - M4 + parę innych ogólnych pierdół

Recommended Posts

No witam!
(#edit - zamiast zakładać nowe tematy pozwolę sobie, żę będę dopisywał w głównym poście kolejne moje spostrzeżenia/błędy i inne rzeczy, które rzucą mi się w oczy podczas gry - może i dział nie ten [ew. niech moderator przeniesie] ale szkoda rozpisywać każdą sprawę w osobnych tematach i działach)

Celowniki M4

W sumie na samym początku pojawienia się karabinka M4 miałem napisać o tym temat ale jakoś się z tym obijałem ale w końcu postanowiłem palnąć 2 screeny i wyjaśnić "problem".
Czy jest planowana poprawka albo dodanie możliwości zamontowania kolimatorów na wysokim montażu w przypadku korzystania ze standardowej muszki w M4 lub możliwe jest jakieś sztuczne podwyższenie celownika?

Obecnie wygląda to tak, że kolimator jest zwyczajnie osadzony za nisko (Tak. Wiem, że jest możliwość zlikwidowania tej muszki za pomocą kupna "gładkiej" lufy).

M4.png.23913333fb1f96e0566d07c09d85702d.png

Skutkuje to tym, że punkt celowniczy kolimatora jest za nisko, a powinien być zgrany ze stałą muszką stanowiąc jeden punkt celowniczy.

1709923899_WW328_06.201923_49_55.thumb.png.6593a75b8ee171b64541ea2e8cb6e2ce.png

A tutaj screenshot z Battlefield 3, w którym pokazane jest jak to powinno mniej więcej wyglądać w przypadku kolimatora/holo:

2128021461_Beztytuu.jpg.dbace15b9af5cd25ad54d15a3424d129.jpg

Ale wiadomo, to tylko nic nie znacząca pierdoła także nie liczę na jakieś super ekstra szybkie rozwiązanie tej kwestii :D

Dodatkowa animacja/zmiana animacji
I jeszcze jedna kwestia dotycząca M4 to może by tak dodać dodatkową animację po przeładowaniu, w której zamiast ciągnąć niepotrzebnie dźwignię przeładowania kliknie się po prostu bolt catch, który jest do tego specjalnie stworzony i w przypadku przeładowania wyzerowanego magazynka w M416 jest on stosowany (choć nieco śmiesznie i sztucznie jest ta czynność wydłużona moim zdaniem). Tym bardziej można powiedzieć, że oba karabinki działają na niemal identycznej komorze więc byłoby miło gdyby w przypadku M4 też to działało.

Brak możliwości kucania w momencie rzucania granatu

Zauważyłem ostatnim czasem, że podczas rzutu granatem postać nie jest skłonna do kucnięcia. Dość problematyczne w niektórych momentach. Dla przykładu sytuacja rzucania np. granatu przez okno i w momencie gdy granat już jest odbezpieczony (czyli moment tzw. 'cooking grenade') zauważymy przeciwnika/będziemy pod ostrzałem to nie możemy szybko kucnąć aby uniknąć śmierci z granatem w ręce.

Tymczasowe usunięcie TOR

Skoro ta broń została usunięta tymczasowo w celu zoptymalizowania jej mechanik etc. etc. to może miło by było zrobić to samo z Heli Dronem? Póki co z moich obserwacji wynika, że gdy trafi się "dobry pilot" to gra od momentu pojawienia się tego drona na polu walki zostaje tak mocno niezbalansowana, że praktycznie lepiej wyjść i poszukać nowego serwera niż się męczyć. Zniszczenie drona za pomocą RPG-7 - trzeba mieć niezłego farta i liczyć na Jammera + w ogóle zaliczenie trafienia z RPG (bo z tym też różnie). Strzelanie amunicją AP? Helikopter straci parę HP i już leci na stację napraw i tak to trwa cały mecz.

Mobilne spawny - commander vehicle

Myślałem czy nie byłoby dobrym pomysłem aby znacznie zmniejszyć odporność tego pojazdu na ostrzał. Praktycznie w każdej ostatnio rozgrywanej przeze mnie grę pojazd ten służył po prostu do spamowania spawnem bezpośrednio w punktach przejmowania. Nie chodzi mi o to aby ten pojazd dostał 'nerfa' do granic możliwości bo wg. mnie mobilny spawn to przydatna rzecz. Chodzi mi o to aby zaczęto go używać z głową. Ile już razy widziałem ten pojazd wetknięty gdzieś pomiędzy wagony w metrze na mapie Berlin, którego zniszczyć się przez długi czas nie dało, a wokół pojazdu czaiła się grupka czekająca na spawnkille. Trochę to słabe.

Dźwięk broni - 'shoot feeling' oraz lokalizacja huku

Przy niektórych broniach (a szczególnie pistoletach i karabinach snajperskich - testowane na trzech różnych parach słuchawek) mam wrażenie, że huk wystrzału jest zlokalizowany gdzieś bardzo blisko lewego kanału (okolice lewego ramienia, a nawet trochę z tylnej strony) niż okolic broni. Za to w przypadku karabinków dźwięk działa całkiem ok i faktycznie jest on "zlokalizowany" z okolic broni.

Co jeszcze zwraca moją uwagę to dość słabe poczucie strzelania z niektórych broni - brzmią jakby były nienaturalnie przytłumione lub nie oddawały tego jak broń powinna mniej więcej brzmieć. Chodzi mi m.in. o G29 i MCS (Remington 870) bo większość broni bardzo fajnie "czuć/słychać". Fajnie by było gdyby dźwięk broni operujących mocniejszą amunicją był odrobinę bardziej donośny. Sugerujący, że mamy do czynienia z potężniejszą bronią ale oczywiście bez przesady, trzymajmy się jakiejś granicy realizmu ;)

Edited by Hourdeau
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że kwestia celowników kolimatorowych na m4 jest dość... denerwująca. Długo czekałem na wejście tej broni do gry (jako mój absolutny fav z BFów) i okazuje się, że praktycznie nie da się jej używać z celownikami bez powiększenia. 

Podpisuję się pod prośbą @Hourdeau o zwrócenie uwagi na ten problem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...